Nový prales

Světlá pod Ještědem, Pláně 47

Není tu akce, kterou Nový prales pořádá? Přidej ji

Co je projekt Nový prales?

Nový prales je ve střední Evropě unikátní projekt vznikající nedaleko Ještědu v severních Čechách. Od roku 2004 tu nezisková organizace Čmelák - Společnost přátel přírody přeměňuje smrkové monokultury na plnohodnotný pestrý les, který je svěží, barevný a plný života. Les takový, jaký by měl být.

Proč vznikl Nový prales?

Na pozemcích Nového pralesa dříve rostly jen smrky. Před padesáti lety je sem nasázel člověk a vytvořil umělou smrkovou monokulturu. Kromě mechu a jehličí jste tam toho moc nenašli. Dalo by se říci, že to byla taková smrková poušť. Přeměnou těchto lesů navracíme druhovou pestrost rostlin a živočichů, navíc nově vzniklý smíšený les lépe dokáže zadržet vodu v krajině a také odolávat nejrůznějším kalamitám, třeba i kůrovcovým.

Co je cílem projektu Nový prales?

Cílem projektu je přeměnit smrkové monokultury na les přírodě blízký, který potom posupně, až mu dáme impuls, ponecháme přírodě. Chceme, aby za dvě stě, třista let vznikl porost, který by se podobal pralesům a dát tak přírodě znovu šanci aby se mohla vyvíjet.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Nový prales: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!