Kostel sv. Vojtěcha, Broumov

Kostel sv. Vojtěcha

Broumov

Není tu akce, kterou Kostel sv. Vojtěcha pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyAndrea Morkusová
  • Fotky z okolí
  • Ohodnoť místo

Klášterní kostel sv. Vojtěcha pochází z poloviny 14. století, kdy byl vystavěn v gotickém slohu. Roku 1684  byl však poškozen požárem a následně v letech 1685 - 1688 barokně přestavěn Martinem Alliem z Löwentalu. Vrcholně barokní přestavba kostela byla dokončena roku 1733 Kryštofem a Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem, kteří se rovněž podíleli i na přestavbách dalších částí kláštera.

V interiéru kostela návštěvníky okamžitě zaujme především bohatě štukovaný strop, který je dílem mistrů štukatérů Tomase a Antonia Soldatiových. Fresky na stropě od Jana Jakuba Steinfelse z konce 17. století zachycují život sv. Vojtěcha.

Oltářní obrazy v bočních kaplích jsou dílem Václava Vavřince Reinera. Na vnitřní výzdobě se podíleli i sochaři Matěj Václav Jäckel a Karel Josef Hiernle. V kostele se nachází vzácné chórové lavice a nalezena zde byla i kopie Turínského plátna, která je dnes vystavena v klášterním refektáři.

Vnější portál kostela zdobí sochy a iniciály opata Othmara Daniela Zinkeho, erb břevnovsko- broumovského opatství a letopočet 1709, který dokládá rekonstrukci tohoto portálu i balustrády.

Foto: Andrea Morkusová

 


Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Kostel sv. Vojtěcha na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Kostel sv. Vojtěcha: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!