Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, Havlíčkův Brod

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod, Havlíčkovo náměstí 19

Není tu akce, kterou Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod pořádá? Přidej ji
  • Aktuální program
  • Byli tadykristyna.ctvrtlikova
  • Ohodnoť místo
  • www.muzeumhb.cz

Muzeum sídlí v tzv. Havlíčkově domě na náměstí. Z původně renesančního domu se zachoval nárožní arkýř s věžičkou a malovaný strop v patře, zachovány jsou i gotické architektonické prvky. 

Po dvou požárech upravil v roce 1871 architekt František Schmoranz průčelí domu novogoticky. Dům vlastnila v letech 1832 - 1880 rodina Karla Havlíčka Borovského. Pod arkýřem je umístěna pamětní deska a na průčelí Havlíčkův medailon. Karel Havlíček Borovský, rodák z nedaleké Borové, byl český básník a novinář považovaný za zakladatele české žurnalistiky, satiry a literární kritiky. Literárně je řazen do realismu, politicky pak patří k tzv. 2. generaci národních buditelů. V květnu 1945 byl na jeho počest Německý Brod přejmenován na Havlíčkův Brod. 

Stálá expozice „Karel Havlíček Borovský - život a odkaz“ obsahuje řadu osobních předmětů spisovatele i členů rodiny. Sbírkový fond muzea je bohatý zejména na sklo, archeologické nálezy, obrazy, plastiky, rukopisy a vzácné tisky.Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a okolí - aktuální program a vstupenky

4čer - 13srpcelý den

Creaks: umění ve hře

Muzeum Vysočiny Havlíčkův BrodVýstava
Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknoutMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!