Představení Edith The Show přiveze do Prahy a Brna atmosféru Montmartru a vzpomínky na královnu šansonu Edith Piaf

Představení Edith The Show přiveze do Prahy a Brna atmosféru Montmartru a vzpomínky na královnu šansonu Edith Piaf

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Do Brna a Prahy zavítá v prosinci výpravné představení EDITH THE SHOW, které připomene 50 let od úmrtí královny šansonu Edith Piaf.

Je to už 50 let, kdy zemřela žena, jejíž hlas dodnes vzrušuje a dojímá posluchače na celém světě: Pohnutý život Edith Piaf, která se stala nesmrtelným symbolem francouzského šansonu, přiblíží divákům 4. prosince v pražské Hybernii a 5. prosince v brněnském Bobycentru unikátní výpravné představení Edith The Show, v němž královna šansonu ožije prostřednictvím francouzské zpěvačky Jil Aigrot, která dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf (La Vie en Rose).

Americký časopis Newsweek tehdy napsal: "Marion Cotillard dostala za pozoruhodné ztvárnění Edith Piaf v La Vie en Rose Oscara, ale ve filmu je ještě jeden úžasný výkon, který dává Edith život, a jeho autorka zůstala vašim zrakům skryta: francouzská zpěvačka Jil Aigrot…". Nyní je tedy ten správný čas tajemství poodhalit: Zpěvačku ve výpravném představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků a zejména pak samotné Edith Piaf.

První část dvoudílné show na nás dýchne atmosférou Montmartru, legendární bohémské čtvrti, v jejímž pulzujícím každodenním a každonočním životě se snoubí hudba, umění a krása s polosvětem alkoholu, prostitutek a drog a jejíž atributy poznamenaly život i písně pařížského vrabčáka. Ve druhé části sledujeme Edith v poválečném čase největší slávy, kdy při jejích koncertech praskala ve švech pařížská Olympie a řada dalších evropských sálů.

EDITH THE SHOW proběhne v pražském divadle Hybernia 4. prosince od 19 hodin, a 5. prosince v brněnském Bobycentru od 19:30 hodin. Vstupenky v cenách od 890 Kč pro Prahu a od 690 Kč pro Brno jsou v prodeji v síti Ticketpro. Více informací na www.brnokoncert.cz nebo www.edith-theshow.com.       

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Divadlo Hybernia nabízí i další akce

Umělci: Édith Piaf

Místo konání: Divadlo Hybernia

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!