Česká návrhářská elita očima pařížských fotografů v Praze

Česká návrhářská elita očima pařížských fotografů v Praze

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Na jaře letošního roku proběhla v Paříži výstava s názvem MODE.CZ / České kolekce v černé komoře. Originály modelů českých návrhářů zvučných jmen, které lákaly do proslulé pařížské čtvrti Saint-Germain-des-Prés, se nyní přesouvají do Prahy.

Projekt Českého centra Paříž a asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii představil českou návrhářskou elitu očima francouzských fotografů spolku Collectif 5.6. Nyní bude výstava k vidění v Praze. Pozoruhodné modely 11 návrhářů, mezi nimiž nechybí Jakuba Polanka, Kateřina Geislerová, Miroslav Saba či Pavel Brejcha, mohou obdivovat návštěvníci Českého centra Praha od 6. 9. 2013.

Celkem zde bude vystaveno na čtyřicet analogových fotografií a výběr modelů začínajících i renomovaných českých návrhářů. K vidění bude krátkometrážní snímek ze zákulisí francouzské expozice natočený nezávislou dokumentaristkou Morgane Terres. Část exponátů Jany Rollové bude vystavena v malostranské galerii We exhibit: jewels and contemporary objects v rámci expozice Kruhy / Circles.

COLLECTIF 5.6
Pařížský spolek fotografů Collectif 5.6 se specializuje na tradiční černobílou fotografii, a vymezuje se tak proti současným digitálním trendům. Nyní mají příležitost se poprvé představit i zahraničnímu publiku, a to právě v rámci pražské MODE.CZ.

ORGANIZÁTOŘI
Výstava MODE.CZ České kolekce v černé komoře je pořádána ve spolupráci s asociací Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii. Tato organizace se sídlem v Paříži si klade za cíl být informační platformou pro mladé Čechy ve Francii, a především rozvíjet společenské a kulturní styky mezi oběma zeměmi.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Galerie Českých center

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!