Jazz Dock po povodních zvedá kotvu! 1. září opět otevírá.

Jazz Dock po povodních zvedá kotvu! 1. září opět otevírá.

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Po třech měsících dlouhé rekonstrukci, která v Jazz Docku probíhala kvůli červnovým povodním, se tento jazzový klub opět otevírá. Povodeň, která přišla v noci z neděle 2. 6. na pondělí 3. 6., zatopila prostory klubu do výše 130 cm a voda zničila vše, na co dosáhla. Podlahy, akustické stěny, sádrokartony, technické sítě i futuristický bar - vše bylo totálně zdevastováno a tam, kde se jindy prezentovala jazzová hudba, se proháněly divoké kachny.

Těsně po povodni se na popud hudebníků, kteří v klubu hrávají uskutečnil 11. června benefiční koncert v Lucerna Music Baru, na kterém vystoupilo mnoho - nejen jazzových umělců. Na pódiu se objevili Lenka Dusilová & Beata Hlavenková, Yvonne Sanchez, Libor Šmoldas Quartet, Marta Töpferová, David Dorůžka, Tomáš Liška, Zeurítia, Aneta Langerová, Dan Bárta a Robert Balzar Trio. Výtěžek akce byl neuvěřitelných 220 167 Kč! Tyto peníze jsou cele věnovány na obnovení chodu a rekonstrukci prostor oblíbeného jazzklubu. Celkové náklady na opravu klubu přesáhly 4,5 mil Kč.

Přijďte se tedy na nový Jazz Dock podívat!

29. + 30. září - CHRIS POTTER’S UNDERGROUND V JAZZ DOCKU!

Chris Potter - jeden z nejslavnějších světových saxofonistů – vystoupí se svojí elektrifikovanou skupinou podruhé v Jazz Docku! Zahrají repertoár ze dvou alb tohoto projektu - Underground" a "Ultrahang", na kterých se postmoderní jazzová témata ocitají často v nových souvislostech a nad předivem originálně znějících groovů. Jejich hudba čerpá jak z vlivů afroamerické taneční hudby (funk, hihop), rocku, alternativní hudby i avantgardního jazzu. Také ostatní členové kvartetu patří ve svých oborech k absolutní světové špičce!

Ch. Potter –ts, Adam Rodgers –g, Fima Ephron - b, Nate Smith –dr.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Jazz Dock nabízí i další akce

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Jazz Dock

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!