Sněhová královna rozpálí pražský Minor

Sněhová královna rozpálí pražský Minor

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Divadlo Minor uvede v neděli 2. dubna premiéru hudebně-pohybové inscenace Sněhová královna v režii Lenky Vagnerové. Autorem dramatizace známého příběhu Hanse Christiana Andersena je Tomáš Jarkovský, v roli Sněhové královny se představí herečka, zpěvačka a šansoniérka Monika Načeva.

„Příběh jedné velké dětské lásky, oběti a vykoupení. Příběh křehký jako sněhová vločka. Příběh, který se stal anebo nestal.“

Známého příběhu o přátelství dvou dětí – chlapce Kaje a dívky Gerdy – se chopil tvůrčí tým, který stál již za úspěšným „minorským“ muzikálem Robin Hood. Vedle režisérky, tanečnice a choreografky Lenky Vagnerové také čerstvý držitel Ceny divadelní kritiky za scénografii Jakub Kopecký či skladatelé Lubomír Nohavica, Tomáš Vychytil a Dalibor Mucha.

Podle dramaturgyně Minoru Ivy Kopecké je inscenace syntézou všech jevištních složek – hudby, pohybu, scény, kostýmů, světla a projekcí – z nichž má každá svou nezaměnitelnou roli. Příběh se často vypráví obrazem, režisérka klade velký důraz na preciznost pohybu účinkujících a využívá sílu a dynamiku skupiny.

"Představte si dvě děti, které se skrz zamrzlé okno dívají ven na ulici, pozorují kolemjdoucí a vymýšlí si pro ně příběhy. Právě tato představa stála na začátku našich úvah o inscenaci, která nechce doslovně převyprávět literu Andersenovy předlohy, ale zhmotnit alespoň díl její bezbřehé obrazivosti a vdechnout život přátelství, které zachrání Gerdina oběť.“ dodává dramaturg Sněhové královny Tomáš Jarkovský.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!