Koncertní film RAMMSTEIN: PARIS vyjde již v květnu

Koncertní film RAMMSTEIN: PARIS vyjde již v květnu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Poté, co v minulém týdnu německá kapela Rammstein s úspěchem uvedla svůj koncertní film RAMMSTEIN: PARIS v kinech šestačtyřiceti zemí včetně České republiky, oznámila vydání tohoto koncertního záznamu i na audio a video nosičích. Pořídit si jej budeme moci již 19. května, a to na DVD, Blu-Ray, CD a chybět nebude ani vinyl.

Turné k výběrovému albu Made In Germany 1995 - 2011, na které se kapela vydala v listopadu 2011, bylo jejím doposud největším projektem. Čítalo 78 koncertů v Evropě a 21 v Severní Americe a kapela si na něj odvezla i nákladnou pódiovou konstrukci z oceli, která byla 24 metrů široká a 15 metrů vysoká. To celé doplnila stovka reproduktorů, zvukový aparát s výkonem 380.000 wattů, 25 kamiónů a 125členný tým, který měl vše na starosti.

Kdo měl v plánu o takovémto turné natočit film, musel myslet podobně ve velkém, jako sama kapela. To je i hlavním důvodem, proč výroba koncertního filmu RAMMSTEIN: PARIS trvala dobrých pět let. Postaral se o něj uznávaný švédský režisér Jonas Åkerlund, který je znám pro své kontroverzní klipy pro Metallicu, The Prodigy, Rolling Stones nebo právě pro kapelu Rammstein. Ten se rozhodl zaznamenat oba koncerty z března 2012, které kapela odehrála v pařížské Palais Omnisports arena. Film, který díky tomu vznikl, přináší celkem dvaadvacet koncertních písní s celkovou stopáží 128 minut a zároveň nové, radikální nasazení členů kapely během celé show, díky čemuž se fanoušci mohou těšit na doposud nejprofesionálnější vizuální a hudební zážitek.

"Oba koncerty v Paříži jsme natáčeli celkem třiceti kamerami. Díky tomu jsme měli k dispozici celkem šedesát úhlů záběru. Kromě toho jsme pořídili i detailní záběry na jednotlivé členy během generálek. Takže si dokážete představit, kolik materiálu se nakonec sešlo. To, co vzniklo, je kompletní show kapely Rammstein, při jejímž zpracování jsem ale postupoval precizně krok po kroku - stejně, jako to dělám u tříminutového videa. A tomu odpovídalo i množství vynaložené energie. S pomocí obrovského týmu střihačů nám trvalo dobře rok, než byla střihová práce ukončena," uvádí sám režisér.

Koncertní dokument RAMMSTEIN: PARIS se v obchodech objeví v několika různých formátech. Kromě digitální verze bude k mání na 2CD, DVD, Blu-Ray, v kombinaci DVD/Blu-Ray společně s audio záznamem na CD, ale například i jako deluxe box kombinující CD, Blu-Ray a čtveřici modrých vinylů se záznamem celé show. Sběratelům doporučujeme objednat striktně limitovanou kovovou edici s laserovým obalem, která ukrývá Blu-Ray a dvě audio CD.  

Co fanoušky na vizuálních nosičích čeká, prozrazuje koncertní video s písní Wollt ihr das Bett in Flammen sehen?, která byla úplně prvním songem z první desky kapely Rammstein.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Umělci: Rammstein

Filmové recenze

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!