Prestižní Ceny Anděl nekončí! Vrací se ke kořenům a představují letošní nominace

Prestižní Ceny Anděl nekončí! Vrací se ke kořenům a představují letošní nominace

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Začátkem prosince minulého roku pořádající agentura Lewron Music Center oznámila, že po třinácti letech končí s pořádáním prestižních Cen Anděl. Vzhledem k tomu, že jde vedle Slavíka o asi největší tuzemskou hudební událost, spekulovalo se, zda toto rozhodnutí nebude znamenat zároveň konec těchto cen. Opak je ale pravdou!

"Je naší milou povinností Vám oznámit konec dohadů o budoucnosti tradičních odborných hudebních Cen Anděl. Přes některé předešlé zprávy v médiích a kuloárech se budou i letos ceny Akademie populární hudby vyhlašovat. Udílení ikonických sošek Jaroslava Róny bude ale v mnohém jiné než předešlé ročníky. S ohledem na organizační problémy se letos Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu, z.s. (ČNS IFPI) rozhodla Anděly předávat sama v komornějším formátu a to dne 22. května 2017 v pražském Lucerna Music Baru," uvádí se mimo jiné v oficiální tiskové zprávě, která byla dnes (15. března) rozeslána médiím.

Dále bylo v této zprávě veřejnosti potvrzeno, že i letos bude možné předávání cen sledovat v přímém přenosu ČT2 a moderovat je bude opět Libor Bouček. Slavnostní udílení Cen Anděl bude i tentokrát výsledkem rozhodování pečlivě vybraných odborníků z celého spektra oblasti hudebního průmyslu i médií, kteří jsou sdruženi v Akademii populární hudby, jejíž základna se každý rok obměňuje. Počet cen však bude o trošku menší než v minulých létech - z časových a organizačních důvodů totiž letos nebudou vyhlášeny žánrové ceny.

Součástí zmiňované tiskové zprávy byly i nominace na Ceny Anděl za rok 2016 v jednotlivých kategoriích a to na základě výsledků hlasování členů Akademie populární hudby v prvním kole. Letos vypadají následovně:

  • Album roku: Jelen - Vlčí srdce, Lenny - Hearts, Prago Union - Smrt žije
  • Skladba roku: Lenny - Hell.o, Michal Hrůza - Pro Emu, Priessnitz - Mrzáci
  • Skupina roku: Jelen, Prago Union, Priessnitz
  • Zpěvák roku: Ondřej Ruml, Thom Artway, Xindl X
  • Zpěvačka roku: Lenka Nová, Lenny, Marta Kubišová
  • Objev roku: David Stypka - Vrány Taky, Light & Love - Surrender To The Stars, Thom Artway - Hedgehog
  • Videoklip roku: Jananas - To Samo, Lenny - Hell.o, Midi Lidi - Lux

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!