Jazzový kytarista Pat Metheny zahraje v Praze

Jazzový kytarista Pat Metheny zahraje v Praze

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Srdce každého milovníka jazzu jistě zaplesá – jeden z nejlepších a nejúspěšnějších jazzových hudebníků současnosti, americký kytarista a skladatel Pat Metheny vystoupí v rámci svého turné i v Praze. Fanoušci si ho mohou přijít poslechnout do Fora Karlín 4. června a mají se na co těšit!

Pat Metheny totiž nepřijede sám. Držitele neuvěřitelných 20 cen Grammy a třech Zlatých desek na pražském koncertě doprovodí jeden z nejrespektovanějších bubeníků současnosti Antonio Sanchez (držitel Grammy, proslavený i jako autor hudby k oscarovému filmu Birdman), uznávaná australská baskytaristka, kontrabasistka a skladatelka Linda Oh a britský pianista a skladatel Gwilym Simcock. Vstupenky na toto představení jsou v prodeji od 5. prosince v síti Ticketpro nebo na www.pmetheny.cz.

Tvorba Pata Methenyho zahrnuje skladby pro sólovou kytaru, malé soubory, elektrické a akustické nástroje, velké orchestry a baletní představení. V roce 2010 nahrál nevídaný projekt Orchestrion, kdy ovládal celý ansámbl nástrojů sám pouze svým kytarovým MIDI kontrolerem. Právě v oblasti elektronické hudby je Metheny opravdovým hudebním průkopníkem, který ještě dávno před používáním MIDI technologie skládal hudbu na synclavieru. V průběhu let přispěl Metheny také k vývoji nových druhů kytar.

Během své kariéry, která trvá od roku 1969, vydal Pat Metheny neuvěřitelných 42 alb, jichž se prodalo přes 20 milionů kopií, a zahrál si s takovými umělci jako Steve Reich, Milton Nascimento nebo David Bowie. Stal se vzorem pro celou generaci kytaristů, učil na Universitě v Miami, kde se stal ve svých 18 letech nejmladším učitelem, a o rok později i na Berklee College of Music, kde dostal i čestný doktorát. Hudební workshopy provozuje téměř po celém světě – od Dutch Royal Conservatory přes Thelonius Monk Institute of Jazz po hudební školy v Asii a Jižní Americe.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Forum Karlín nabízí i další akce

Umělci: Pat Metheny

Místo konání: Forum Karlín

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!