Muzikál Horečka sobotní noci se v prosinci 2016 rozloučí s Prahou

Muzikál Horečka sobotní noci se v prosinci 2016 rozloučí s Prahou

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Na konci roku 2016 skončí práva k uvádění muzikálu Horečka sobotní noci v České republice, který nastudoval tým pražského Divadla Kalich. Derniéra připadne na neděli 18. prosince.

Horečku bychom z repertoáru ještě určitě nestahovali, stále je to představení v plné síle. Ale i tak si nemůžeme stěžovat, původně jsme měli licenci na 100 repríz a následně nám byla s ohledem na neutuchající zájem diváků prodloužena, takže se budeme loučit později, než jsme původně měli. V období od začátku nové divadelní sezóny do prosince navýšíme herní termíny Horečky, aby se dostalo na každého, kdo se na ni chce vrátit, anebo ji konečně stihnout,“ vysvětluje producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Legenda, která změnila svět

Původní filmová Horečka sobotní noci s písněmi britské skupiny Bee Gees se stala fenoménem okamžitě po své premiéře v roce 1977 a podařilo se jí odstartovat módu hudebních snímků pozdějších let.

Díky jejímu obrovskému komerčnímu úspěchu se disco stalo novým životním stylem na obou březích Atlantiku a představitel hlavní role John Travolta hereckou hvězdou první velikosti. Album s hudbou z filmu - na pomezí rocku, popu a disca - vyvolalo přímo kulturní revoluci, je jedním z nejprodávanějších soundtracků všech dob, kapela Bee Gees za něj získala ceny Grammy a provždy se zařadila mezi velká jména světové hudební scény.

Přechod Horečky z filmového plátna na jeviště se chystal řadu let. Napjatě sledovaná premiéra divadelního muzikálu Horečka sobotní noci se uskutečnila 5. května 1998 v londýnském West Endu a opět způsobila senzaci.

Inscenace byla nominována hned na tři Ceny Laurence Oliviera a rozjela se do světa. V roce 1999 se neméně úspěšně uvedla na newyorské Broadwayi, událostmi se staly rovněž její nastudování na dalších předních evropských i asijských scénách, stejně jako různá národní turné.

Divadlo Kalich uvádí Horečku sobotní noci od 30. září 2014 jako moderní taneční show v režii a choreografii Jána Ďurovčíka. Vlnu pochvalných kritik vyvolalo především precizní provedení náročných choreografií mladým hereckým souborem v čele s Janem Křížem a Přemyslem Pálkem v alternaci hlavní role Tonyho Manery.

Nejbližší reprízy odehraje Divadlo Kalich 14. a 15. října, další pak 4. – 6. listopadu a 16. – 18. prosince.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Divadlo Kalich nabízí i další akce

Umělci: Jan Kříž

Místo konání: Divadlo Kalich

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!