Xindl X vydává nové album, turné si nechává až na jaro

Xindl X vydává nové album, turné si nechává až na jaro

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Již v tomto týdnu se Xindl X přihlásí s novým albem, které pojmenoval Kvadratura záchranného kruhu. Desku podpoří i na turné po České republice, které ale odstartuje až koncem února příštího roku.

Xindl X na své novince Kvadratura záchranného kruhu znovu využívá převážně akustické nástroje a míchá pop s folkem a dalšími styly, stejně jako tomu bylo na předchozí úspěšné desce Čecháček Made, která obsahovala hity V blbým věku, Barbína či Cudzinka v tvojej zemi. Na rozdíl od těch předchozích se ale na této snaží o to, aby písně měly stejnou náladu a energii, jakou ji mají na koncertech. Proto album vznikalo bez jakýchkoliv hostů, pouze v pětici muzikantů, která s hudebníkem pravidelně vystupuje.

"Písně spojuje to, že všechny vypráví příběhy lidí topících se ve svých problémech. Ale jinak jsem se snažil, aby deska byla tématy a náladami co nejpestřejší. Najdete tu vážnější písně, jako třeba 'Na palubě Titanicu', která popisuje rozpad společnosti během krize, nebo 'Žáby v hrnci', líčící atmosféru doby, kde "ve strachu z netolerantních ztratili jsme toleranci", ale i satirickou skladbu 'Mušle' o poměřování si pindíků na záchodech či žertovnou píseň o milostných katastrofách 'Mýval'", uvádí mimo jiné Ondřej Ládek aka Xindl X.

Z nového alba Xindl X představil už počátkem roku skladbu Na vodě, která se přes půl roku držela na čele našich hitparád, a před týdnem zveřejnil i druhý singl - baladu s názvem Popelka, jejíž video najdete níže. Album vzniklo ve studiu DC Sound ve složení: Xindl X (zpěv, akustická kytara, hudba a texty), Dalibor Cidlinský jr. (produkce a hudební režie, piano, banjo, mandolína, akustická kytara), Jan Cidlinský (housle, baskytara, kontrabas), Lukáš Bundil (elektrická kytara), Milan Matoušek (akustická a elektrická kytara) a Emil Valach (bicí). Producentem desky byl (stejně jako u posledních tří alb) Dalibor Cidlinský jr.

Koncertní turné k novému albu po Čechách a Moravě si zpěvák naplánoval na konec zimy a začátek jara příštího roku. Hostem bude Petr Lűftner, kterému Xindl X produkoval debutové album Až se příště narodím. Zastávky turné, na které jsou lístky již prodeji, budou následující:

  • 28. února - Praha, Lucerna Music Bar
  • 1. březen - Praha, Lucerna Music Bar
  • 9. březen - Brno, Semilaso
  • 11. březen -  Jindřichův Hradec, KC Jitka
  • 17. březen - Plzeň, Buena Vista Club
  • 18. březen -  Plzeň, Buena Vista Club
  • 23. březen - Olomouc, U Klub
  • 24. březen -  Ostrava, Garage Club
  • 31. březen - Pardubice, ABC klub

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!