Národní divadlo Brno chystá skandální pojetí Dona Juana

Líbí? Pošlete to dál...
Národní divadlo Brno chystá skandální pojetí Dona Juana

Poslední inscenací souboru činohry Národního divadla Brno se pro sezónu 2015/2016 stane Molièrův Don Juan ve skandální režijní vizi Rastislava Balleka. Respektovaný slovenský tvůrce zde  pokračuje  v dlouhodobé  kontinuální  sérii  inscenačních  projektů,  v nichž  metodou autorské  dekonstrukce  ohledává  kanonická  díla  světové  dramatiky.  Po  Ballekových minulých režiích v NdB, Ibsenově  Noře a Shakespearovu Othellovi, přichází na řadu radikální pitva nejslavnějšího prostopášníka a prototypu literárního libertina, jehož na půdě Mahenova divadla ztvární  dlouholetý  člen  souboru  činohry  Petr  Bláha.

Ballek  inscenaci  vytvořil  s týmem  svých  osvědčených  spolupracovníků,  mezi  něž  patří například  dramaturg  Martin  Kubran,  hudební  skladatel  Andrej  Kalinka  nebo  scénografka a kostýmní výtvarnice Katarína Holková. V jejich podání cílí Don Juan na diváka poučeného, ochotného unést zážitky značně netradiční, i adrenalinové divadelní sporty.

„Jelikož každá generace divadelníků má takřka povinnost pronásledovat Dona Juana, vydáme se i my po jeho stopě do nejzazších záhybů našeho dnešního vědění. Vyzbrojeni filozofickým harampádím současných  moralistů a  libertinů budeme  zas  jednou vykládat  a  interpretovat. Vzhledem k tomu, že na jevišti bude i Sganarel a  hrát  budou  herci  a  herečky  v  barevných  kostýmech,  je  zřejmé,  že  i  naše  pronásledování Dona Juana bude nakonec divadlo žánrem groteskní a komické,“ říká dramaturg inscenace Martin Kubran.

Kromě Petra Bláhy se představí v roli Sganarela Ondřej Jiráček nebo Jan Grundman, v dalších rolích pak Hana Tomáš Briešťanská, Lucie Schneiderová, Magdaléna Tkačíková a další.

  • Premiéra: 17. 6. 2016 od 19:00 v Mahenově divadle.
  • Reprízy: 18. a 20. 6., 20. 9., 19. a 20. 10., 20. 12. 2016 v Mahenově divadle

17.6.2016 | Pavla Haluzová

Přidat komentář Líbí se mi to

 

Co by vám také nemělo uniknout

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.