V divadle Kampa má premiéru hra, ve které účinkuje pes

V divadle Kampa má premiéru hra, ve které účinkuje pes

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V polovině ledna 2016 představí Divadlo Kampa novinku ve svém repertoáru. Autorský debut Pavla Kryla Štěkání je hra pro dva herce a jednoho imaginárního psa. V inscenaci si autor zahraje jednu z hlavních rolí, sekundovat mu bude herečka Agáta Dušková.

Proč zrovna „Štěkání“? Má se divák připravit na to, že na sebe budou herci především štěkat? Odpovídá Agáta Dušková: „Bude se štěkat, vrčet, někdy trochu kňučet, slintat a aportovat. Pavel bude i panáčkovat.

Inscenace je dramatickým zpracováním vztahu dvou lidí. Autor scénáře Pavel Kryl se inspiroval světem partnerských soudních sporů, často tragických, občas komických, které zná ze svého civilního povolání: „Dlouho mne bavili i děsili lidé, kteří se soudí kvůli naprostým nesmyslům. Jednoho dne jsem se tohoto tématu potřeboval zbavit, a tak jsem jej naložil na papír. Agáta i Natálie (režisérka) se zjevně nebojí riskovat, a tak do toho šly se mnou a celou věc jsme společně učesali tak, aby bylo možné ji předvést.

Soudní proces mezi partnery

Žena (Agáta Dušková), muž (Pavel Kryl) a pes rozehrávají hru, jejíž pravidla určuje ten, kdo má zrovna navrch. Kola hry se roztáčí. Začíná nelítostný soudní proces. Jak daleko jsou oba schopni zajít?

Měl to být pěkný večer, ale nějak se to zvrtlo. Nejspíš kvůli pitomosti, jako ostatně vždy. On občas bodá jako vosa, to je to jeho nízký sebevědomí, ale kdyby mu ona pořád neříkala chlapečku, tak by k tomu třeba nedošlo. Jenže ona ráda manipuluje. A hlavně - takhle je alespoň zábava. Tihle dva spolu roztáčí kola podivné hry. Je to hra, nebo válka? Něco mezi.

Režisérka Natálie Císařovská k tomu poznamenává: „Štěkání má několik vrstev, a to jo to, co mne na celé hře baví. Je tu vztahová linka, ve které zkoumáme různé psychologické aspekty partnerství. Vztah ale neřešíme klasicky, ti dva si vytvářejí bláznivou fikci, dostávají se do různých situací mnohdy podivných a absurdních a v nich ztvárňují různé role. A je na divákovi, jestli chce vnímat příběh tak, jak se před ním odehrává, a nebo jako metaforu.

Termíny nejbližších repríz:

21. 1. 2016, 25. 2. 2016 a 22. 3. 2016

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Divadlo Kampa nabízí i další akce

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Divadlo Kampa

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!