Kam s dětmi o prázdninách? Do Plzně na festival Živá ulice!

Kam s dětmi o prázdninách? Do Plzně na festival Živá ulice!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Prázdniny se blíží a pokud nevíte, jaký program pro děti vymyslet, Živá ulice s vlastní dětskou scénou může být tím ideálním mítem! Festival Živá ulice vám nabídne hned 22 dní programu, na který můžete jet i s vašimi nejmenšími, navíc zcela zdarma. Koncerty, pouliční divadlo, pohádky, knihovna pod širým nebem i cvičení v parku v centru města - největší multižánrový festival na západ od Prahy zabaví celou rodinu. 

Festival s hudbou až do brzkého rána, udupané bláto a kelímky od nedopitého piva nečekejte. Festival Živá ulice se může pyšnit výrazem „father friendly“, tedy akcí vhodnou pro celou rodinu.

Zatímco vy můžete poslouchat na sedmi scénách v centru Plzně hudbu různých žánrů a stylů, ochutnávat na food festivalu národnostních menšin nebo vybírat nejnovější módní trendy na Fashion days, i vaše děti budou mít o zábavu postaráno.

Hlavní blok Živé ulice, který se koná od 10. do 23. srpna, bude mít celou jednu scénu věnovanou dětem. 

„Jako každý rok bude prostor Proluky kousek od Náměstí republiky patřit našim nejmenším divákům. Těšit se mohou na divadlo, čtení pohádek, tvůrčí dílny, knihovnu pod širým nebem a nově i na cvičení. To začne od 17. do 23. srpna každý den v 17.00 hodin.  Proluka s dětským programem bude otevřená už od 10. srpna od 15.00 hodin“ říká koordinátorka dětského programu Táňa Švehlová.
 
Uvidíte klasické příběhy jako O Smolíčkovi nebo Kocour v botách, ale i na netradiční pohádky třeba z Indie. Chybět nebude ani Velká cirkusová pohádka vyprávěná za pomoci netradičních loutek, žonglování a kouzelnických technik doprovázená následnými tvůrčími dílnami.

S dětmi na festival můžete ale vyrazit už v červenci. První blok Za dveřmi… je divadlo, který začíná 13. července a končí 19. července, přiveze do centra Plzně desítky českých i hraničních souborů. Bude se chodit na chůdách, tančit i muzicírovat. Na chůdách přijede z Říše divů Alenka! v podání souboru Long Vehicle Circus. O dvou andělech, které hlídají nebeskou bránu, zase zahraje Vanda Hybnerová a Lucie Kašiarová. Představení Angel-ky je dokonce pro děti od 3 let.

„Pouliční divadlo je pro všechny bez rozdílu věku. Nad akrobatickými kousky umělců či přechodem provazochodce se bude tajit dech vám stejně jako vašim dětem. Živá ulice je nejen multižánrový festival, ale i festival rodinný. Zábavný program si tak najde opravdu každý,“ zve na festival Jakub Vedral, ředitel festivalu.

Nalákat do Plzně by vás mohla i zajímavá jména interpretů. Na sedmi scénách se vystřídá Miro Žbirka, Wabi Daněk & Ďáblovo stádo, Ivan Hlas Trio, Michal Pavlíček & Monika Načeva či Lenka Dusilová. Ze zahraničí přijede například bosenská Dubioza Kolektiv.

Živou ulici už tradičně zakončí Festival polévek, který se tentokrát uskuteční 6. září na Náměstí republiky. S celou rodinou budete moci ochutnat desítky polévek a hlasovat o té nejlepší.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Další hudební novinky

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!