Festival Nouvelle Prague zahájil předprodej a obdržel již druhé ocenění YMCA

Festival Nouvelle Prague zahájil předprodej a obdržel již druhé ocenění YMCA

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Nouvelle Prague je první festival typu showcase v České republice se zaměřením na zámořské kapely, a pokud jste jeho název ještě nezaregistrovali, nyní nastražte uši (nebo spíše oči). Akce je určena jak pro profesionály celosvětového hudebního průmyslu, tak pro širokou veřejnost, které se showcasoví interpeti představí ve večerním programu.

Dvě ocenění Yearly Music Convention Awards

Předchozí ročník zaznamenal úspěch jak u diváků, tak u odborníků - v roce 2014 získal ve Velké Británii cenu Yearly Music Convention Awards (YMCA) „Best New Showcase“. Toto ocenění profesionálů hudebního průmyslu získal festival i letos. V hlasování odborné hudební veřejnosti, která se v květnu zúčastnila The Great Escape Festivalu v anglickém Brightonu, zvítězil Nouvelle Prague v kategorii „Best Delegates Bar“. Současně byl nominován i v kategorii „Best Convention Centre“, kde však v užší nominaci tří festivalů zvítězil nizozemský Eurosonic.

Zahraniční delegáti potvrzují svoji účast

Letošní hudební konference a showcase festival Nouvelle Prague se uskuteční v pátek 6. a v sobotu 7. listopadu 2015 v prostorách pivovaru Staropramen. Registrace delegátů na letošní Nouvelle Prague teprve začíná, již nyní jsou však známa jména dvou významných zahraničních delegátů. Prvním z nich je Philipp Jacob-Pahl, ředitel agentury Landstreicher Booking z německého Kolína nad Rýnem. V minulosti pracoval ve známé agentuře a.s.s.concerts v Hamburku. Pracuje s umělci jako jsou například Woodkid, Milky Chance, Juli, James Vincent McMorrow, We Were Promised Jetpacks a Tindersticks.

Z Velké Británie potvrdil svoji účast významný londýnský promotér Joe Schiavon, který donedávna pracoval pro Transmission Music Group a dnes pracuje pro společnost Global Live. Za svojí dosavadní kariéru v oblasti pořádání koncertů spolupracoval se jmény jako například Mumford and Sons, Two Door Cinema Club, Frank Turner, Foals, Echo and the Bunnymen, We Are Scientists, Pete Doherty a Klaxons. Podílí se na vytváření programu několika festivalů ve Velké Británii a nedávno začal pracovat také na bookingu umělců pro festival Glastonbury.

Novinky letošní konference

Současně s oznámením prvních jmen delegátů jsou známy také základní obrysy letošní konference Nouvelle Prague určené především hudebním profesionálům. Konference bude oproti minulosti rozšířena, ke každému dni bude přidán jeden programový slot. Kromě již tradičních panelových diskusí uvede Nouvelle Prague v roce 2015 do života také nový formát pracovního semináře, kde budou odborníci společně s účastníky diskutovat na poněkud úžeji vymezené téma, což umožní daleko větší interakci a výměnu zkušeností.

V rámci konference se objeví již osvědčené, ale stále živé stálice, jako je například panel věnovaný každoročnímu shnrnutí vývoje v oblasti živé hudby na domácím trhu, panely věnované problematice festivalového trhu, bookingu umělců pro živá vystoupení ve střední Evropě a v neposlední řadě také panel věnovaný problematice uplatnění hudebních umělců na globálním trhu. Zcela nově se mezi diskutovanými tématy objeví marketing na sociálních sítích a problematika ticketingu a cashless řešení hudebních akcí. Skladba dalších panelů bude brát v úvahu i preference přihlášených delegátů.

Dnešním dnem je také uvolněn předprodej delegátských pasů. Po registraci na www.nouvelleprague.com je možné do 30.6.2015 zakoupit dvoudenní delegátský pas za zvýhodněnou cenu 990,- Kč. Od 1.7. do 30.9. bude cena 1.190,- Kč, od 1.10. do 4.11. zaplatí delegáti za pas 1.390,- Kč, při zakoupení na místě v den konání konference pak 1.500,- Kč.

Prodej vstupenek na festivalovou část bude zahájen 1.9.2015.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!