Stále nemáte dost? Colours přihazují dalších 17 chuťovek

Stále nemáte dost? Colours přihazují dalších 17 chuťovek

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Programová brožurka hudebního kolosu Colours of Ostrava bude letos nepochybně vydávána v pevné vazbě se jmenným rejstříkem na poslední straně. Nedlouho po oznámení čerstvých jmen z elektronické scény přibylo na dlouhém seznamu účinkujících dalších 17 ohromně lákavých interpretů.  Full Moon stage příhodně využila květnový úplněk a oznámila svůj mohutný příspěvek do barevného spektra festivalu. A tahle scéna brouzdá především v tmavých barvách.

Na programu scény kurátorované hudebním magazínem Full Moon se stejně jako v minulých dvou ročnících objeví skupiny a interpreti, které spojuje touha tvořit hudbu zcela po svém, nezávisle na trendech. „Snažíme se na Full Moon stage představovat jména, jejichž tvorbu považujeme za unikátní a neotřelou. Těší mě, že hned u několika jmen z letošní sestavy náš výběr potvrdila ocenění jejich posledních nahrávek,“ říká dramaturg této scény Michal Pařízek a dodává: „Netýká se to jen českých zástupců jako Kalle nebo Schwarzprior, ale i zahraničních vystupujících.

Full Moon stage stojí zdánlivě opuštěná stranou od hlavního dění a láká především lovce alternativních ryb, sektáře a ty, kterým připadají velká jména letošních Colours příliš „sluníčková“. Vylezte schody, nebojte se neznámého a dostanete nejeden výjimečný zážitek. S ohledem na fakt, že nová Electro stage je jen pár kroků odsud, stavím letos stan tady.

Jeden z headlinerů scény, anglicko-venezuelská skupina Fumaça Preta vydala svůj debut vloni na podzim a okamžitě se stala senzací v evropských undergroundových kruzích. Ve své tvorbě míchají latinskoamerickou psychedelii, garážový rock, syrový funk nebo africké rytmy. „S Fumaça Preta bylo nejsložitější jednání,“ prozrazuje Pařízek. „Díky úspěchu alba je o ně obrovský zájem, kromě Colours se objeví v programu mnoha dalších prestižních festivalů, například Primavera Sound, End of the Road nebo na jazzovém svátku v Montreaux.

Táborská dvojice Kalle byla za kolekci Live from the Room nominována hned dvakrát na cenu Vinyla a nedávno za něj obdržela žánrového Anděla. Bezprostřední a intimní písně Veroniky Buriánkové a Davida Zemana si během posledních pár měsíců získaly mnoho fanoušků. „Pro mě jsou Kalle stejným headlinerem jako Fumaça Preta nebo veteráni garážového rocku Gallon Drunk, v jejichž řadách najdeme členy Tindersticks či doprovodné skupiny Nicka Cavea. Pro někoho jiného může zase být největším lákadlem punkový all stars tým Hanba, který zahraje ve stejném čase jako Björk,“ prohlašuje Pařízek. Na Full Moon stage zahraje také chilská psychedelická skupina The Holydrug Couple, instrumentální trojice Inheritance, spojující ve své hudbě jazzové postupy s math rockem či elektroničtí Sky to Speak. Hutný atmosférický rock představí Nod Nod, kteří byli prestižním serverem Cvltnation.com zařazeni mezi pět nejnadějnějších tvrdě rockových skupin. Písně z chystaných podzimních alb představí populární Houpací koně nebo garážoví Kill the Dandies!, v nové tříčlenné sestavě zahrají rock’n’rolloví Gerda Blank.

Na Full Moon Stage v roce 2015 vystoupí: DIV I DED, Fumaça Preta (UK/VE), Gallon Drunk (UK), Gerda Blank, Hanba, Hissing Fauna, The Holydrug Couple (CL), Houpací koně, Inheritance, Jested, Kalle, Katarzia (SK), Kill the Dandies!, Nod Nod, Schwarzprior, Sky to Speak, Sundays on Clarendon Road

Po živelném a odzbrojujícím plzeňském vystoupení Gallon Drunk z března loňského roku jsou neskrytým tipem Informuji právě tihle britští soukmenovci Nicka Cavea. Všem, kteří se nespokojí se Swans a kterým v letošním seznamu chyběla trocha špinavého zvuku, chrapláku a kvílících kytar, házíme záchranný kruh.  Deska The Soul of The Hour povinně všem pochybovačům. Slovy Nicka Cavea: „Gallon Drunk – cool as fuck!“ Jenže cool as fuck je celá tahle scéna. Každý má své headlinery jinde. Jenom mi někdo řekněte, že Gallon Drunk nehrají v pátek. Sakra, všechno hraje v pátek a k programu a té obří brožuře se Hermionin obraceč času nefasuje.

Festival Colours of Ostrava nabídne čtyři dny plné koncertů hvězd světové i domácí hudby, divadel, diskusí, workshopů, filmů i výtvarných aktivit. K hlavním headlinerům patří Björk, Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, Caribou, The Cinematic Orchestra, Swans, Other Lives a Dillon.

V současné chvíli jsou k dostání čtyřdenní vstupenky za 2.290 Kč v e-shopu Colours of Ostrava (http://eshop.colours.cz) a v síti Eventim. Cena platí do 31. května. V prodeji jsou také jednodenní vstupenky. Více informací na www.colours.cz.

Fumaca Preta

Kalle

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!