Betlémy v Letohrádku Mitrovských v Brně

Líbí? Pošlete to dál...
Betlémy v Letohrádku Mitrovských v Brně

Letohrádku Mitrovských na Starém Brně budou již od posledního listopadového víkendu vystaveny historické i současné podoby betlémů. A vězte, že se můžete těšit opravdu na bohatou paletu výstavyod krásných malovaných na papíru, přes vyřezávané dřevěné betlémy (včetně mechanických ukázek) až po betlémy z ovčí vlny či perníku.

Návštěvníci určitě nesmí vynechat obří třešťský betlém, který je vyroben z částí pařezů, samorostů, mechů a lišejníků. Výstavu jako každý rok doplní profesionální floristické ukázky, takže milovníci vánočních dekorací získají inspiraci pro letošní výzdobu bytu či domu. Nebudou chybět ani různorodé variace ozdob vánočních stromků. 

Letošní výstava betlémů je rovněž součástí projektu „Netvořte do šuplíku – vystavujte s námi!“, ve kterém jsou oslovováni nejen sběratelé betlémů a vánoční ozdob, ale také samostatní tvůrci betlémů.

Výstavy budou probíhat od 29. 11. 2014 do 11. 1. 2015 (otevřeno 10 – 16 h., denně kromě pondělí, kromě 24. + 31. 12. a 1. 1.; 25. a 26. 12. 13 – 17 h.).

Foto: Facebookové stránky Letohrádku Mitrovských

27.11.2014 | Eva Málková

Přidat komentář Líbí se mi to

 

Co by vám také nemělo uniknout

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.