Náš tip - electro swing v centru Prahy a zdarma!

Náš tip - electro swing v centru Prahy a zdarma!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Letní festival Léto na Jungmaňáku je v plném proudu. Na jeho v pořadí již čtvrtý večer zavítá první zahraniční hvězda! Berlínští Dirty Honkers představí ve čtvrtek 31. července současný německý electro swing. Společnost jim bude dělat funkový nálet v podání TOP DREAM COMPANY, přičemž půjde o jejich poslední koncert před podzimním křtem nové desky.

DIRTY HONKERS

Letošní ročník ve svém programu poprvé uvádí zahraničního interpreta. Pozvání na festival přijala progresivní německá kapela Dirty Honkers. Pestrost této hudební trojice odráží jejich hudbu – hip-hopový producent Gad Baruch Hinkis z Izraele, saxofonistka a zpěvačka Andrea Roberts z Kanady a mistr dechových nástrojů Florent Mannant z Francie. Jejich hudba nabízí vlivy od Ray Charlese, přes Scotta Joplin až k the Prodigy.

Dirty Honkers sami svůj styl nazývají SwingTek & Pop Terror, přičemž klasický swing míchají s hip-hopovými pasážemi a dostávají se až k hranici techna. Vstupte do vod drzých tónů, ostrého jive a nové taneční hudby současné generace! Toto výbušné kombo uspokojuje duši, představuje muzikalitu a skutečnou živou show. Dirty Honkers za sebou mají nespočet zahraničních koncertů a v Německu platí za jedny z nejzajímavějších electro swingových kapel současnosti. Své umění poprvé přijedou představit též do České republiky.

TOP DREAM COMPANY

TOP DREAM COMPANY je původem funky-soulová kapela z Prahy využívající multižánrové prvky z celého světa od disca, popu, jazzu přes latino, r&b, reggae dokonce až k balkánské hudbě. Jedná se o 10-ti členné obsazení, které vede trumpetista Petr "Harmy" Harmáček. Za celou éru kapely se v ní vystřídalo několik výborných hudebníků, jako např. Marta Balážová, Vojtěch Dyk, Ondřej Ruml a mnozí další. Nyní je na postu hlavního zpěváka talentovaný Martin Růža.

V roce 2009 vydala kapela své debutové DVD a CD Live In Prague, pokřtěné hercem Ivanem Trojanem a o rok později studiové album Keep On Movin´, jež pokřtily tři sudičky Aňa Geislerová, Martha Issová a Simona Babčáková. Kapela natočila také několik videoklipů, jako KeepYourHandsOffMy Girl (2011), Topolánky (2012) a Slipy (2013). Letos slaví tato parta hudebníků výročí 10 let své existence, k němuž připravuje i nové CD, na kterém spolupracují s hosty z Evropy a USA, jež bude pokřtěno tento podzim.

Léto na Jungmaňáku probíhá každý čtvrtek od 10. července až do 14. srpna a nabízí hudební potěšení zcela zdarma. Koncerty začínají vždy v 19:00.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!