Reduta se naladí na africké jazzové vlny, přivítá  Melanii Scholtz

Reduta se naladí na africké jazzové vlny, přivítá Melanii Scholtz

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Půvabná a talentovaná Melanie Scholtz je hlavní představitelkou mladé africké jazzové vlny, která získává v současnosti věhlas a prestiž po celém světě. Melanie se po delší době vrací do legendárního jazzového klubu Reduta, kde v rámci jedinečného dvojkoncertu 25. a 26. července všem posluchačům ukáže, proč je právem považovaná za jednu z budoucích hvězd světového jazzu!

Melanie Scholtz pochází z jihoafrického Kapského města a již v útlém mládí se u ní projevil talent od Boha, který tvrdou prací dokázala vybrousit ve skutečný klenot. Její krásný sametový hlas, bezchybné frázování a smysl pro dokonalost ji katapultoval mezi největší africké hvězdy získávající pravidelné angažmá v nejlepších jazzových klubech Ameriky a Evropy. Od malička se inspiruje Marvinem Gayem a Dianou Ross, což vytváří spolu s prvky africké melodičnosti a nápaditosti jedinečný soul, s kterým slaví úspěchy po celém světě. Během své zářivé kariéry získala několik ocenění za nejlepší jazzovou zpěvačku, obdržela všechny hlavní ceny na světově proslulém jazzovém festivalu ve francouzském Juan Les Pins a vystupovala s takovými jmény jako je Bobby McFerrin či Bokani Dyer.

Čeští jazzoví fanoušci měli tu čest naposledy slyšet Melanin obdivuhodně čistý hlas v roce 2013na Nové scéně Národního divadla v Praze v rámci vánočního galakoncertu Dreaming of Christmas“. Její hudební portfolio obsahuje čtyři alba a na sklonku roku 2014 chystánovou desku. Pro Melanii je hudba prostě životem a dělá vše proto, aby její hudba povzbuzovala a dodávala energii i ostatním.

„Není rozdíl mezi špatnou a dobrou hudbou; hudba má uzdravovat, posilovat a dodávat lidem energii. Život není jednoduchý a právě hudba je tím nástrojem, jak život udělat hezčím a zábavnějším.“ (Melanie Scholtz)

Melanie Scholtz je velkou cestovatelkou a Prahu považuje za jedno z nejkrásnějších měst, v kterém kdy byla a vždy se velmi těší na její opětovnou návštěvu. Oblíbila si nejen město, ale také lidi v ní a samozřejmě české jídlo. Bez problému dokáže vyjmenovat její oblíbená jídla, jež si při návštěvě hlavního města pravidelně ráda objedná: bramboráčky, řízek či kachnu se zelím. Pro Melanii je Praha rovněž metropolí jazzu a je pro ni velkou ctí koncertovat v jazzovém klubu Reduta.Právě v Redutě Melanie předvedla před šesti měsíci velkolepou soulovou show v beznadějně vyprodaném sále.

Redutu si od té doby jednoduše zamilovala jak pro její excelentní akustiku, nenapodobitelný interiér, jedinečnou atmosféru, tak pro bezprostřední kontakt s posluchači. V rámci svého letošního turnése tato okouzlující a pozitivně naladěná zpěvačka a pianistka rozhodla uspořádat v Redutě jedinečný dvojkoncert plný překvapení! Jedno překvapení již Melanie prozradila: v Redutě chystá světovou premiéru, kdy poprvé zazpívá dvě zbrusu nové skladby z připravovaného alba!

Páteční večer 25. července bude ve znamení červené -Singing in Red, pokračovat bude Melanie v sobotu 26. červenceod 21:30 večerem nazvaným Singing in Blue. Na každý z těchto dvou večerů je připraven jiný hudební repertoár.Jak je Melaniným zvykem, do obou koncertů vloží veškerou energii a předvede dvoudenní špičkovou hudební show, kterou jistě ocení i ti nejnáročnější hudební kritici. 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Reduta Jazz Club nabízí i další akce

Umělci: Melanie Scholtz Quartet

Místo konání: Reduta Jazz Club

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!