Živá ulice namíchá kvalitní pop s českou hudební alternativou

Živá ulice namíchá kvalitní pop s českou hudební alternativou

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Plzeň pravidelně každé léto v srpnu ožívá festivalem Živá ulice. Letos se tam potkají Lenny, Debbi, Lenka Dusilová, ale i Vložte Kočku, Houpací koně nebo Longita.

Na rozdíl od většiny zpoplatněných festivalů nebo naopak masových městských slavností je Živá ulice někde uprostřed, a tak coby městská fiesta dostupná zadarmo všem z Plzně i mimo ní, zkusila razit čistě českou cestu. Honza Vedral, organizátor festivalu,  propojil známé i neznámé popové melodie a indie riffy. Zrodil se tak program, u kterého vlastně nevíte, které jméno máte dát na plakát první. Protože tam patří všichni stejnou měrou.

Lenny a Debbi - dvě mladé, přesto už velmi známé české zpěvačky. Lenny alias Lenny Filipová je dcera oné folkové zpěvačky, ale co je zajímavější je její nakřáplý, jakoby pozornost si z plných plic žádající hlas. Lenny podepsala už ve 21 letech smlouvu s Universal Music. Spolu s Deborah Kahl, známou české veřejnosti jako Debbi, která se poprvé představila v talentové soutěži Česko-Slovenská SuperStar, mají slušně nakročeno k přezdívce české Adele. Ženskou písničkářskou linii doplňuje na Živé ulici Lenka Dusilová s její Baromantikou, stálice české středněproudé scény, která nikoho neurazí a téměř každého nadchne.

Slaďouši jménem Lake Malawi alias ex Charlie Straight se zase derou na povrch a určitě si najdou mladistvý fanklub. Zchladit by je mohli neméně přitažliví The Prostitutes, a pokud se nechceme dále ubírat v středoproudařské dialektice, tak stačí přitlačit: skáčkoví The Chancers a Fastfood Orchestra, The Unholy Preachers, Imodium, Prague Conspiracy, Mydy RabyCad... Až se dostaneme k poměrně alternativnější linii.

Vyznačují ji držitelé ocenění v čele s Vložte Kočku, kteří se mohou opásat žánrovým Andělem i cenou Vinyla. Ne, že by to nějak měnilo intimní prožitek, který nabízejí. Doplňují je českobudějovičtí Vees, slovenští Longital, NANO, ukrajinská posila Andrew Medwed, na špičku české scény deroucí se Never Sol, Houpací Koně a Mutanti hledaj východisko... spolu s celou řadou lokálních nebo obecně neproslavených, přesto velmi kvalitních formací především na Inspiral Garden stage: Pesopír, Dead Sailor, Sebevrány, Kolona, Koza na útesu a další. 

Na festivalu Živá ulice si nevybere každý. Ale vybere si ten, koho baví kvalitní hudba a nepotřebuje ji nutně škatulkovat do žánru. A kdy že vlastně máte přijet? 11. až 17. srpna, těšíme se na vás. Více informací o festivalu Živá ulice.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!