Od 30. března Prahu rozezvučí jazzová hudba. Začíná festival Mladí Ladí Jazz 2014

Od 30. března Prahu rozezvučí jazzová hudba. Začíná festival Mladí Ladí Jazz 2014

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


30. března v Praze startuje Festival Mladí Ladí Jazz 2014. Po roce tak uspokojí žíznivé touhy návštěvníků po kvalitní a originální hudbě. Festival letos slaví jubilejní pátý ročník a s ním  přináší ten největší a nejzajímavější program v celé své historii.

Již pátým rokem podporuje festival Mladí Ladí Jazz mladé hudebníky a propaguje jazzově orientovanou hudbu. Letos návštěvníky čeká kromě 7 koncertních večerů také množství workshopů, veřejných koncertů v centru Prahy či možnost zúčastnit se již tradiční soutěže o nahrání debutového alba.

Festivalový program letos nabídne jednu hudební slast za druhou! Zahajovací koncert proběhne v režii amerického pianisty Roberta Glaspera, mimo jiné čerstvého vítěze Grammy, jenž v Praze vystoupí s projektem Robert Glasper Experiment a představí své nové album.

Jedním z vrcholů festivalu bude koncert japonské pianistky Hiromi Uehara, další držitelky Grammy a jedné z nejvlivnějších jazz(wo)man současnosti. Ta se představí se svým sólovým projektem v České republice vůbec poprvé. Po dvouleté pauze na festival zavítá též britská nu-jazzová formace Portico Quartet, s novou sestavou i novým zvukem.

Dalším vynikajícím klavíristou, jenž se festivalu zúčastní, je švédský pianista Martin Tingvall se svým německým projektem Tingvall Trio, oceněným jako nejlepší německé jazzové uskupení roku 2010 a 2012. Z nedalekého Polska se přiřítí energická formace Jazzpospolita, patřící mezi jednu z největších nadějí současného polského jazzu.

Výjimečnost jejich hudby potvrzuje i účast na turné slavného producenta a hudebníka Bonobo. Festival Mladí Ladí Jazz vyvrcholí v režii úchvatného amerického baskytaristy, Victoora Wootena, držitele 5 cen Grammy. Ten přijede v plné sestavě se svou Victor Wooten Band a ukončí měsíc Mladí Ladí Jazz v Praze. 

Neodmyslitelnou součástí festivalu je cena Jazz Fruit, soutěž pro mladé hudebníky. Jazz Fruit má za cíl podpořit rozvoj mladých talentů finančním darem v celkové výši 30 000 Kč, který jim ve spolupráci se studiem 3bees umožní nahrát debutové album, a tím zásadně přispět k rozvoji jejich další kariéry. Jazz Fruitu je již tradičně věnován samostatný večer, na kterém vystoupí 3 finalisté, kteří se utkají o hlasy porotců i přítomných diváků. Vítěz soutěže mimo jiné vystoupí v rámci festivalu před německým Tingvall Trio v klubu Jazzdock. Projekt je otevřen všem mladým uskupením pohybujícím se v oblasti jazzu a okolí. Uzávěrka soutěže je stanovena na 29. března.

Více informací o programu i festivalu naleznete na webu www.mladiladijazz.cz

PROGRAM:

30. 3. / Palác Akropolis /19:30
Pitch Bender (CZ), Robert Glasper Experiment (USA)
 
4. 4. / Palác Akropolis / 19:30
Superpower (CZ), Portico Quartet (UK)
 
7. 4. / Pražská Křižovatka, / 20:00
Matouš Hejl (CZ), Hiromi Uehara (JAP)
 
11.4. / Jazztime / 20:00
Finále soutěže Jazz Fruit, Jazzpospolita (PL)
 
17.4. / Jazzdock / 20:00
Vítěz Jazz Fruit, Tingvall Trio (SWE/GE), David Helbock Solo (AU)
 
25.4. / Jazztime / 20:00
SIXIN (CZ)
 
2.5. / Palác Akropolis / 19:30
Victor Wooten Band

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!