Jasná Páka vydává dvě nová alba: Černou desku a záznam turné Stará vlna s novým obsahem

Jasná Páka vydává dvě nová alba: Černou desku a záznam turné Stará vlna s novým obsahem

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Obnovená kapela Jasná Páka v současné době vydává dvě alba. První album s názvem "Černá deska" obsahuje nové studiové nahrávky. Na druhém albu s názvem "Stará vlna s novým obsahem" najdete záznam stejnojmeného turné z roku 2013, kde jsou zaznamenány největší hity. Alba vyjdou společně jako 2 CD, “Černá deska” pak i samostatně na CD a na vinylu.

V roce 2008 se při příležitosti slavnostního zahájení provozu pražského multikulturního centra Meet Factory rozhodli zakládající členové Jasné páky Michal Ambrož a David Koller po dlouhých pětadvaceti letech skupinu jednorázově obnovit.

Radost ze společného hraní však vyústila v reinkarnaci kapely. Role frontmana se ujal Petr Váša. Vedle něj a zmiňovaných zakladatelů kapelu dále tvoří Vladimír Zatloukal, Marta Minárik a Radovan Jelínek. Pro Jasnou páku býval příznačný doprovodný vokál dívčího dua. Nepatřil sice k intonačně nejpřesvědčivějším, přesto se však stal jednou z ochranných známek kapely, na kterou se dnes „nové holky z Páky“, Paja Táboříková a Magdalena Ambrožová Krištofeková, Michalova dcera, pokoušejí navázat.

Snad nebudete považovat za chybu, nebo dokonce za nedostatek piety, že tak činí s o poznání jistějším výrazem. Zajímá vás, jak se na pódiu baví hudebníci, jejichž kariéry se dlouhá léta ubíraly odlišnými směry? Přitahují vás lidé, kteří  jsou schopni dosáhnout, každý po svém, nezpochybnitelných úspěchů, aniž by se kvůli tomu museli stát veřejně vlastněnými kašpary? Dovedete si představit nové výsledky spolupráce, obnovené po třiceti letech? Chcete být svědky mezigeneračního porozumění? Zbyl ve vás kus rebela, který má sem tam chuť přestat platit hypotéku, nepřikyvovat každé blbosti, vehementně prosazované klientem a neváhá se veřejně připojit k těm, co nemluví s komunisty a odmítají přemýšlet o tom, které že vlastně je to větší než malé množství? Jste potenciálními příznivci Jasné páky!

Křest nové nahrávky Jasné páky „Černá deska“ a záznamu z loňských koncertů, nazvaných „Strará vlna s novým obsahem“ se uskuteční 6. března 2014 v paláci Akropolis. Máte jedinečnou příležitost se na vlastní uši a oči přesvědčit, zda je všechno výše řečené pravda

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Palác Akropolis nabízí i další akce

Umělci: Jasná Páka

Místo konání: Palác Akropolis

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!