Hvězdná sopranistka Raffaella Milanesi v únoru rozezvučí pražské Rudolfinum

Hvězdná sopranistka Raffaella Milanesi v únoru rozezvučí pražské Rudolfinum

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V Rudolfinu zazpívá 18. února hvězdná sopranistka Raffaella Milanesi. Vystoupí zde s pražským barokním orchestrem Collegium 1704.

Hvězdy barokní opery, mimořádně vydařený koncertní cyklus pražského barokního orchestru Collegium 1704 pořádaný ve spolupráci s Českou filharmonií v únoru pokračuje dalším výjimečným koncertem. Dvořákovou síní pražského Rudolfina se 18. února 2014 od 19:30 rozezní operní árie v podání věhlasné sopranistky Raffaelly Milanesi v doprovodu Collegia 1704 pod vedením Václava Lukse. Na programu koncertu nazvaného Mezi snem a realitou je hudba vycházející z neapolské tradice bel canta, zahrnující fascinující svět dramatické operní hudby od poloviny 18. století až do první třetiny století devatenáctého. Italská operní hudba se svým enormním vlivem na celoevropskou hudbu budude reprezentována ukázkami z dělT. Traetty (opera Antigona), G. Donizettiho (Lucia di Lamermoor), V. Belliniho (La Sonnambula) nebo G. Rossiniho (Otello).

Jak rozumět, co je sen a co realita pro duši, jež žije zmítána tak extrémními pocity od nejvroucnější vášně přes rozhodování mezi životem a smrtí až ke smutku nepochopené nevinnosti? Hrdinky, které jsou jako vězni svého nitra (za)chráněny a unášeny nekonečnou a času nepodléhající melodií až k nám, k naší duši, aby nám dovolily podílet se na jejich cestě k nejhlubším a nejtajemnějším citům.

Raffaella Milanesi se pražskému publiku poprvé představila během svého debutu na Pražském jaru v roce 2011 právě s Collegiem 1704. V následujících letech společně koncertovali na festivalech v Brugách, Halle, Kolíně nad Rýnem či v Holešově. V loňském roce Raffaella Milanesi ztvárnila roli Megacla v novodobé premiéře opery l'Olimpiade Josefa Myslivečka, opět v doprovodu souboru Collegium 1704, na jevišti Stavovského divadla v Praze a v operních domech v Caen, Dijonu a Lucemburku.

Raffaella Milanesi, rodačka z Říma, je od svého debutu v roce 1997 vyhledávanou interpretkou Mozartových rolí (Donna Anna, Susanna, Cherubino, Aminta, Elettra), Händelových kantát i oratorií a s velkou oblibou zpívá díla českého skladatele Jana Dismaze Zelenky. Její operní kreace sahají od Monteverdiho přes Traettu, Händela, Haydna k Donizettimu a Pucinimu. Vyniká především svou sugestivní interpretací založenou na dokonalém proniknutí do psychologie jednotlivých postav, jež vykresluje v nejjemnějších odstínech svého barevného hlasu. Pravidelně vystupuje ve vyhlášených operních domech a na řadě prestižních festivalů.

Cyklus Hvězdy barokní opery v sezóně 2013–2014 zahrnuje celkem šest mimořádných koncertů – v roce 2014 jsou na programu:

18. 2. 2014 Mezi snem a realitou

Raffaella Milanesi | soprán
V. Bellini, G. Donizetti, G. Rossini
 

18. 3. 2014 Il divino Boemo

Vivica Genaux | mezzosoprán
Ch. W. Gluck, J. Mysliveček
 

15. 4. 2014 Velikonoční koncert

J. S. Bach – Matoušovy pašije BWV 244
Topi Lehtipuu | Evangelista

Vstupenky na 2. sezónu cyklu Hvězdy barokní opery v cenách od 200 Kč (zvýhodněné od 140 Kč) jsou v prodeji v pokladně České filharmonie v Rudolfinu.
Více na: www.collegium1704.com

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Rudolfinum - Dvořákova síň nabízí i další akce

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!