Kryštof příští rok vynechá letní festivaly, připravuje totiž vlastní "kempy"

Kryštof příští rok vynechá letní festivaly, připravuje totiž vlastní "kempy"

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Přední česká skupina Kryštof neoslaví svých 20. let na letních festivalech, ale pro své fanoušky si připravila netradiční koncerty v sedmi největších amfiteátrech napříč celou republikou. Pod názvem Kryštof Kemp 2014 se skrývá jednodenní festival, kde se Kryštof představí specifickými akustickými koncerty.

Už se stalo zvykem, že ostravsko-havířovský band za dvacet let své existence přichází stále s něčím novým. Ať už šlo o první turné v historických divadlech, vystoupení ve Státní opeře a multikinech či třeba jen "utajené" koncerty na lavičkách. Tentokrát kapela připravuje svůj největší projekt, který má ambice v jistém směru překonat vyprodané halové koncerty, které jsou u Kryštofa aktuálně přirovnávány k největším zahraničním produkcím.

Kryštof Kempy odstartují 12. července 2014 v amfiteátru Náměště na Hané a přes Hukvaldy, přírodní divadlo na Lokti, Mikulov, Konopiště a Svojšice dorazí na závěr léta do Plzně. Kempy nabídnou celodenní zábavu pro fanoušky, kteří jsou zváni se svými dětmi, rodiči, prarodiči či kamarády. V blízkém okolí amfiteátrů vzniknou plochy pro parkování a stanování.

Pro všechny návštěvníky budou připraveny zábavné aktivity a zázemí na loukách kolem přírodních amfiteátrů. Program na všech sedmi zastávkách zahájí ve 12:00 kempový slib a oficiálně skončí koncertem Kryštof, jehož začátek je vždy plánován na 18. hodinu. Půjde o speciálně připravené akustické vystoupení, jemuž budou předcházet koncerty Mňágy a Žďorp, Michala Hrůzy, Nebe a Lenny, kteří se také představí v netradičním folkovém hávu.

Celým hudebním i doprovodným programem se bude prolínat přítomnost muzikantů a návštěvníci se mohou se těšit na osobní setkání. Jakub Dominik bude vyučovat v bubenickém workshopu, Nikos Kuluris provede kurzem vaření, Ondra Kyjonka si otevře pivní školu. Bude možné si odnést památku z fotokoutku Nikolaje Arichteva, medvídkové dílny Evžena Hofmana či si vylepšit kondici ve fitcentru Nikolaose Grigoriadise. Na vše bude dohlížet kempový vedoucí Richard Krajčo.

Chtěl jsem vytvořit něco, co by se přiblížilo představě ideálního rodinného a kamarádského setkání. Tak trochu jsme to začali 'utajenými' koncerty na lavičkách v parcích a Kryštof Kempy jsou takové pokračování. Program pro všechny generace, zázemí pro rodiny s dětmi, nepřecpané prostory, odpovídající jídlo a pití, kapely mezi lidmi a lidi mezi kapelami,“ líčí svou představu Richard Krajčo.

Po skončení "oficiální" části Kryštof Kempu budou mít návštěvníci možnost posedět s kytarami a muzikanty až do ranních hodin. "Byl bych rád, kdyby to byly večery strávené u ohně jen s kytarami a partou lidí, co chtějí zpívat až do rána. Prostor bez ochranek a bariér, naplněný hudbou a radostí. Možná utopie, ale pokusíme se o to," podotýká Krajčo.

Předprodej začíná 12. prosince ve 20:00 v síti Ticketstream. Dospělí zaplatí 450 Kč a děti do 130 centimetrů 50 Kč, k dispozici budou i dva druhy rodinných vstupenek. Cena s blížícím se termínem neporoste, ale přecházející turné Kryštof byly dlouho dopředu vyprodané, zájemci by tak neměli moc otálet se zakoupením.

Kempy budou pro fanoušky na dlouho dobu poslední možností, kde uvidí kapelu Kryštof naživo. Poté si totiž bere zhruba roční koncertní volno, aby se mohla věnovat novým písničkám, z nichž vznikne následovník úspěšného alba Inzerát. Důvodů, proč si Kempy nenechat ujít, je tedy více než dost.

Kryštof Kemp 2014

12.7. Náměšť na Hané
19.7. Hukvaldy
26.7. Loket nad Ohří
2.8. Mikulov
9.8. Konopiště
16.8. Svojšice u Přelouče
30.8. Plzeň

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!