Nick Cave & The Bad Seeds v pátek rozparádí pražskou Tipsport Arénu

Nick Cave & The Bad Seeds v pátek rozparádí pražskou Tipsport Arénu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Už tento pátek se pražskému publiku představí kapela Nicka Cavea - The Bad Seeds. V pražské Tipsport Aréně The Bad Seeds zahrají 22.11. ve 20 hodin. Z nadšených reakcí návštěvníků londýnských koncertů je zřejmé, že to i v Praze bude nezapomenutelný zážitek.

V první polovině show zazní téměř všechny skladby z nového alba Push the Sky Away, druhá polovina patří starším, dobře známým hitům The Bad Seeds. Jak referuje např. GQ British Magazine, od chvíle, kdy Nick Cave, oděný do typické černé, uvedl první píseň We Know Who UR z alba Push the Sky Away, bylo jasné, že on i The Bad Seeds jsou ve skvělé formě a je třeba s nimi stále počítat.

Opět se naplno projevila Caveova schopnost navodit energií nabitou atmosféru a přivést publikum do varu. U písně Love letter zpěváka doprovodil jen klavír a housle. Baladu Stagger Lee Nick Cave nečekaně proměnil v duet s jednou z fanynek, kterou na pódium vytáhl přímo z publika. Během písně Higgs Boson Blues přitiskl dlaň dalšího z diváků na svou propocenou černou košili s otázkou, zda cítí tlukot jeho  srdce...

S Nickem Cavem a The Bad Seeds do Evropy poprvé coby předskokanka přijíždí Shilpa Ray, Američanka s indickými kořeny, přezdívaná Ella Fitzgerald pro 21. století.

Nick Cave & The Bad Seeds jsou dnes jednou z kritikou nejlépe hodnocených hudebních formací. Současní The Bad Seeds – Nick, Warren Ellis, Jim Sclavunos, Martyn Casey, Thomas Wydler a Conway Savage – spolu hrají téměř dvacet let. Kapelu zformoval Nick Cave po rozpadu skupiny The Birthday Party v roce 1982, jejich debutové album From Her To Eternity vyšlo v roce 1984.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Nick Cave

Místo konání: Tipsport Arena (HC Sparta)

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!