Listopadové EuroConnections představí v Paláci Akropolis Borise Carloffa a francouzského hudebníka Cascadeur

Listopadové EuroConnections představí v Paláci Akropolis Borise Carloffa a francouzského hudebníka Cascadeur

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


21. listopadu od 19:30 se v Paláci Akropolis pražskému publiku předvede studiový génius Boris Carloff, který si za svůj loňský debut The Escapist odnesl cenu hudebních kritiků Apollo. Zahraničním hostem večera pak bude maskovaný hudebník Cascadeur, jehož melancholické písničky postavené na syntezátorech navazují na to nejlepší z francouzského elektronického popu posledních patnácti let.

V bílé motocyklistické helmě pod níž na pódiu skrývá svoji tvář, vypadá Alexandre Longo alias Cascadeur jako bratranec úspěšnějších kolegů Daft Punk. Není to srovnání úplně od věci, stejně jako pařížští roboti či krajané Air a Sébastien Tellier umí i on polidštit chladné zvuky syntezátorů a stvořit z nich cosi velmi lidského a jímavého. A vůbec nevadí, že za chromovanými skly brýlí nejsou vidět jeho oči, melancholie písní totiž promlouvá sama za sebe. Pak je tu taky jeho hlas – křehký, androgynní a zranitelný, jenž kdosi popsal jako „hudební obdobu chození po napnutém laně“. Proto Cascadeur - akrobat na hraně života a smrti, který si je vědom toho, že stačí jeden chybný krok a všechno skončí.

Rodák z městečka Metz hrál od dětství na klavír a na konzervatoři vystudoval obory vážná hudba a jazz. Cascadeur se zrodil před devíti lety, nicméně větší průlom přišel až v roce 2008, kdy získal ocenění kulturního týdeníku Les Inrocks pro nastupující talenty. Po EPčku z listopadu 2010 debutoval v následujícím roce s deskou Human Octopus, kolekcí křehkých skladeb, které zní jako kdyby Eric Satie přicestoval do naší současnosti a začal skládat hudbu na syntezátorech. Při své pražské premiéře už ale bude Cascadeur hrát i materiál ze srpnového alba Ghost Surfer, báječného popového kaleidoskopu nálad, na němž hostují i Stuart A. Staples z Tindersticks, členové indierockové kapely Midlake, anebo belgická sopranistka Anne-Catherine Gillet.

Stejně jako Cascadeur se ani český zástupce listopadových EuroConnections – multiinstrumentalista a zpěvák Boris Carloff – nestydí za hitové ambice svých písní, jeho hudba si ale zároveň uchovává velmi osobní rozměr, který navíc zesiluje soulem nasáklý vokál. Carloff v sobě ale také nezapře studiového mága, producentského perfekcionistu, který se proslavil prací na deskách domácí hudební špičky od Sunshine, přes A Banquet až ke Kryštof. Ještě předtím ale v polovině minulé dekády jako Palm Beats vydával sofistikovaný broken beat na respektovaných zahraničních labelech (londýnský Tracktion, tokijský Nuro), skládal hudbu k televizním seriálům či rozhlasovým hrám a působil v projektu K-Not Photogenic.

Více o akci na: http://www.ifp.cz/Cascadeur

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Palác Akropolis nabízí i další akce

Umělci: Cascadeur, Boris Carloff

Místo konání: Palác Akropolis

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!