Film Strach Martina Krejčího vyhrál LA Shorts Fest, čímž se zařadil mezi kandidáty na nominace na Oscara

Film Strach Martina Krejčího vyhrál LA Shorts Fest, čímž se zařadil mezi kandidáty na nominace na Oscara

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Film Strach Martina Krejčího získal cenu za nejlepší cizojazyčný krátký film na 17. ročníku Los Angeles International Short Film Festival. Zároveň se tím automaticky řadí do širšího seznamu kandidátů na nominace na Oscara v kategorii krátký hraný film.

Na prestižním festivalu bylo prezentováno 280 filmů ze 17 zemí světa. Vítězové hlavních kategorií byli vyhlášeni 12. září na  Award Ceremony na Laemmle NoHo 7 v Los Angeles. „Jsem velmi vděčný a šťastný. Zdá se, že téma filmu není jen lokální a že těmto strachům a pocitům rozumí lidé po celém světě...,” reagoval Martin Krejčí.

Film Strach, dvacetiminutové drama inspirované skutečným případem chlapce z Břeclavi, který si vymyslel napadení Romy, byl mimo soutěž promítán na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech, značný ohlas vzbudil také na Letní filmové škole Uherské Hradiště. V říjnu se v oficiální evropské premiéře představí na Warsaw International Film Festivalu (11. – 20. října). V České republice je následně v plánu uvedení v pražských artových kinech Aero, Světozor, Bio Oko a brněnské Scale, kde bude Strach koncem října promítán jako předfilm.

Martin Krejčí (1977) je absolventem FAMU, katedry dokumentární tvorby. Proslavily jej reklamy, které natočil pro světoznámé značky (Stella Artois, Honda, Heineken, Ford, Adidas, Ikea, Taco Bell ad.) Martin Krejčí byl dva roky po sobě (2010,2011) prestižním globálním serverem Shots vybrán mezi deset nejlepších reklamních režisérů na světě. Reklamní ocenění zahrnují ocenění Cannes lions, Epica awards, Cresta, Brittish Arows, D&AD awards a další.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!