Letní noci s Marilyn v Jízdárně Pražského hradu

Letní noci s Marilyn v Jízdárně Pražského hradu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Mimořádná prázdninová akce Letní noci s Marilyn je od 15. srpna do 8. září připravena pro návštěvníky unikátní světové putovní výstavy Marilyn, instalované do 20. září v reprezentativních prostorách Jízdárny Pražského hradu.  

Letní noci s Marilyn prodlouží otevírací dobu výstavy až do 22 hodiny večerní a návštěvníci, kteří si zakoupí vstupenku po 20. hodině, dostanou druhou zdarma!

Navíc vždy ve 20.00 hodin jsou zdarma k platné vstupence připraveny zasvěcené komentované prohlídky, přibližující rozporuplný život módní ikony a hollywoodské star Marilyn Monroe, která však uvnitř zůstávala osamělou Normou Jeane Mortenson.

Jedinečný zážitek završí projekce tří digitálně zremastrovaných filmů s Marilyn Monroe v hlavní roli: Někdo to rád horké, Páni mají radši blondýnky a Slaměný vdovec, které jsou na programu v letním kině v zahradě Jízdárny Pražského hradu. Pozornému divákovi určitě neunikne, že mezi  30ti páry bot a téměř 50ti modely z hereččina šatníku, které jsou na výstavě Marilyn k vidění, nechybí ani ty, jež oblékla právě v těchto slavných filmech.

Výstava představuje nejucelenější kolekci kostýmů a bot z filmů i z osobního života Marilyn Monroe, známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů. Výstavu koncepčně doplňují díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy, pocházející z různých období – od klasiky až po současnost, která v daném kontextu působí jako předlohy pro nejslavnější pózy Marylin Monroe. Zastoupeni jsou například Antonio Canova, Yves Klein nebo Andy Warhol.

Akce noci s Marilyn je prodloužena do 8. 9.

Marilyn, 30. 5. – 20. 9. 2013, Jízdárna Pražského hradu.
Vstupné: základní - 240 Kč, snížené - 120 Kč.
Otevřeno denně 10 – 18 hodin.
Web akce: www.marilynprague.cz

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!