Vzpomínka na Sázavafest 2013

Vzpomínka na Sázavafest 2013

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


I když číslo třináct může pro někoho znamenat smůlu a neštěstí, tak třináctého ročníku festivalu Sázavafest se to ani v nejmenším nedotklo a návštěvníci mohli po hudebním zážitku z tohoto multižánrového programu odcházet šťastní a spokojení stejně tak, jako pořadatelé.

Počasí pořadatelům rovněž přálo, možná až moc. Návštěvníci největší horko přežívali ve stínu a sbírali síly na večer. To se teprve festival rozjel s dobře známými písničkami kapel Polemic, UDG, Visací zámek či Wohnout ve čtvrtek, s Mandrage, Celeste Buckingham, Vypsanou fixou, britskou kapelou Hadouken!, Dub FX z Austrálie či kapelou Kryštof v pátek a s kapelami No Name, Sto zvířat, Falco Tribute Band, s britskými Monarchy a Scarlet Soho či letos již pětadvacetiletou kapelou Tata Bojs v sobotu. Mně osobně moc bavila kapela No Name. Hýřili vtipem a zahráli velmi příjemný set písniček jak dobře, tak i těch méně známých.

V průběhu festivalu vystoupilo na čtyřech pódiích na sto čtyřicet tuzemských skupin a interpretů. Návštěvníci si mohli užít i bohatý doprovodný program, o který se postarali sponzoři Sázavafestu. Vše se odehrálo vůbec poprvé v historii festivalu v zámeckém areálu  městečka Světlá nad Sázavou. Festival tak dostál svému názvu, řeka Sázava tekla jen pár desítek metrů od hlavního dění.

Zajímavé je, že návštěvníci Sázavafestu nemuseli mít opravdu žádné obavy z okradení či z toho, že by nebyli přistižení, jak řídí v podnapilém stavu, protože policie přijala ve Světlé nad Sázavou stejná bezpečností opatření jako při  letošním světovém šampionátu v biatlonu v Novém Městě na Moravě. V okolí festivalového dění bylo velké množství uniformovaných policistů, přímo v areálu se pohybovali policisté v civilu. K zásahu byli připraveni psovodi, potápěči a také letecká služba. Policie dopravila do Světlé i speciální vůz vybavený moderní sledovací a záznamovou technikou. Žádné případy výtržnictví či okradení řešit nemuseli, naopak mnoho řidičů s alkoholem v krvi přišlo o svůj řidičský průkaz.

Proto bych pro příště řidičům doporučila užít si více hudby než alkoholu, aby se měli jak dopravit na další Sázavafest. :)

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!