Broadwayský muzikál Rent konečně v Praze!

Broadwayský muzikál Rent konečně v Praze!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Jeden z nejúspěšnějších a nejdéle běžících muzikálů na Broadwayi, ověnčený Pulitzerovou cenou a cenou Tony se v divadle Na Prádle představí 8. srpna českému publiku.

Muzikál autora Jonathana Larsona (hudba, scénář i námět) inspirovaný operou La Bohéme Giocoma Pucciniho vypráví o skupině mladých umělců z New Yorku, snažících se tvořit a přežít s břemenem AIDS.

Rent vyhrál vedle dalších ocenění také prestižní divadelní cenu Tony za nejlepší muzikál a Pulitzerovu cenu. Poprvé byl uveden v roce 1994 a po více než 4300 reprízách byl ukončen v roce 2008.

Dočkal se přepracování v mnoha světových jazycích. U nás si ho mohou diváci vychutnat v originálním znění s titulky a od příštího roku také v českém překladu. 

Režie se ujal americký režisér Steve Josephson, u nás můžete znát především jeden z jeho posledních režijních počinů – Klíč Králů a loni také muzikál Sweeny Tod.

Rent je výjimečný také velkým prostorem, který dává všem postavám. Nenaleznete tu dvě nebo tři hlavní a pak vedlejší role. Každý člověk je zde důležitý a všichni musí být jako jeden.

Je plný emocí a opravdového života se vším co k němu patří – láska, přátelství, sex, štěstí, ale i smutek, strach a smrt.

To vše dělá z muzikálu RENT jeden z nejúspěšnějších muzikálů všech dob a českým divákům i cizincům se tento muzikál představí v premiéře 8.8.2013divadle Na Prádle

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Divadlo Na Prádle

Další divadelní novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!