Pražský výběr na RfP zabodoval

Pražský výběr na RfP zabodoval

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Pražský výběr ukázal na festivalu Rock for People 2013 svou obrovskou sílu, neomšelý lesk a bouřlivou revoltu. Není to tak dávno, kdy vešla ve známost informace o znovu shledání a odpuštění mezi pány Michaelem Kocábem a Michalem Pavlíčkem. Prý za to mohlo úmrtí Václava Havla, které znamenalo usmíření obou pánů. Kocábovi spadl tíživý kámen ze srdce a jak říká, nebavilo ho již chodit kolem sebe bez povšimnutí. Příčinou dramatického rozpadu před šesti lety byly spory o to, kdy a jak zkoušet, jak často vystupovat. Kocáb se opřel do Pavlíčka, že mu jde jen o plytké muzikály. Horké hlavy vychladly a Pražský výběr spustil na konci roku 2012 velké listopadové turné.

Legendární kapela se vrátila v původní sestavě  se zpěvákem a klávesistou Michaelem Kocábem, kytaristou Michalem Pavlíčkem, baskytaristou Vilémem Čokem a dvěma bubeníky Klaudiem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem. A přesně v této sestavě jsme mohli Pražský výběr vidět a slyšet na jejich koncertu na Rock for People.

Koncert začal nedefinovatelným vřískáním Viléma Čoka, následoval příchod ostatních členů kapely včetně Michaela Kocába, který si oblékl černý plášť, klobouk a typické černé brýle. Pánové nevynechali ani další slavné převleky, bizarní ne-rockové šaty a vystoupili také další účinkující ať už slavný gumák na písničku “Pražákům těm je tu hej“ nebo smrtka na píseň „Zubatá“. Publikum bylo nadšené. Hostem Pražského výběru byla „blbá blondýna“ Iva Pazderková, která začínala hysterický projev před písní „Sbal si to svý ráno“.

Pražský výběr dokázal, že neztratil ani kapku na kvalitě, naopak vlil publiku do žil spoustu své typické agresivní rockové hudby. 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!