Do hospody na pivo, do La Fabriky na La Putyku!

Do hospody na pivo, do La Fabriky na La Putyku!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Tak jako Češi pijí pivo, tak Francouzi pijí víno. Z těchto zaběhlých reálií vychází i hospodský nový cirkus La Putyka. Ten kombinuje akrobacii, tanec, loutky, hudbu nebo bojové umění wu-shu. Premiéru měla sice inscenace La Putyky již před čtyřmi roky, nyní se na ni ale můžete znovu vypravit do La Fabriky, kde diváky čekají čtyři představení. 23.7., 24.7., 25.7. a 26.7.

A co o představení říkají sami autoři La Putyky?

La Putyka má od svého uvedení skvělé ohlasy, jaké čekáte reakce nyní - už více než 4 roky po premiéře?

Když se inscenace původně připravovala, vůbec jsme netušili, jestli dojde k premiéře. Byl to sen Rosti Nováka, vrátit se k rodinným kořenům. Seděli jsme na kafi na festivalu v Edinburghu, měli za sebou inscenaci 8 ? polib prdel kosům a jen tak plácali. No a Rosťa se rozpovídal o novém cirkusu. Tím vznikl nápad umístit děj do české hospody, i proto abychom omluvili nedokonalost akrobatických čísel. A pak to najednou vzniklo, číslo po čísle a do toho vpadla Lenka Vágnerová a kluci Honza Maxián, Kuba Prachař a Vojta Dyk a mnoho jiných. To byla čirá radost!
Já myslím, že máme stejný smysl pro poezii a vtip a pointu situace a že nám na tom neubralo nic ze současné politické situace, která nám občas leze do našich životů.

Proč myslíte, že je toto představení tak úspěšné?

Asi ta naše radost ze zkoušení se přenesla na inscenaci a diváci to cítí. Myslím si, že se to doteď nevytratilo. Ten duch radosti z pohybu a z radosti z humoru a z léta a z divákům, to všechno tam je!

La Putyka se vrací do Prahy po několikaměsíční odmlce, co se u Vás za tu dobu událo nového, změnilo se představení od té doby nějak?

Na divadle je krásné, že je stále živé, že se odehrává tady a teď. Takže každé představení je jiné. Samozřejmě někteří lidé přišli a jiní odešli, ale v zásadě se na té poezii nic nezměnilo.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: La Fabrika

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!