JIČÍNFEST 2013 říká již podesáté své ANO!

JIČÍNFEST 2013 říká již podesáté své ANO!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Říká se, že žádné pokračování úspěšného filmu, není nikdy tak dobré jako jeho první díl.
Ale platí to tak úplně všeho? Jsou stejné dobré všechny díly úspěšných seriálů? Mají všechny díly Star Wars stejně dobrý či dokonce lepší příběh?
A dá se to samé říci i u festivalů?
Možná – ale asi ne u všech.

Je totiž rozdíl ve jméně, logu, financí, velikosti a oblíbenosti. Ale jsou tato všechna kritéria rozhodující pro jejich opravdovou hloubku a duši?
Možná, že velké festivaly mají svou reklamu v komerčních televizích, jezdí na ně vystupovat mega úspěšní interpreti a my je doslova hltáme snad při každé zmíňce o nich.
Já si však troufám říci, že ten opravdový smysl tkví přece jen v něčem jiném – a u někoho jiného.
Jičínfest totiž nabízí něco zvláštního. Něco, co možná není tak komerční a slavné, ale tím víc si ho jeho návštěvníci užijou.
A o čem to vlastně tady blábolím?

Jičínfest 2013 již desátým rokem představíuje takové hudební interprety, o kterých jste jisto jistě nikdy neslyšeli a jejich jména jsou pro Vás jedna velká neznámá. Jestli jste ještě pořád nepochopili mou narážku, nemyslím to zle, ba naopak!
Prostor mladým umělcům nebyl v dnešní době nikdy víc otevřenější.
A proto i my dnes představíme festival, který se snaží do toho prostoru přispět svým dílkem skládačky.

27. 7. 2013 v 18.00 hod.!

To je start letošního, již desátého ročníku novojičínského festivalu, který vypukne v oblíbeném prostoru amfiteátru Skalky v Novém Jičíně.
První kapela, která celý festival otevře, bude zkušená pustějovská kapela Nevím, která stejně jako festival letos oslaví své desetileté působení na hudební scéně. Objeví se na hlavní stage Jičínfestu a předvede nám svou energickou show, která v hudebním průmyslu proslavila jejich jména.

Na B stage zase rozvlní tóny gothic-rocková kapela Černá Zář původem také z Nového Jičína, působící od roku 2010.

A kdo miluje silné mužské vokály, rozhodně nepohrdne gothic-metalovou stálicí Greedy Invalid z Nového Jičína, která se na letošním Jičínfestu nepochybně bude chtít pochlubit novinkami z v pořadí pátého alba The End, které vyšlo v dubnu. 

Největším lákadlem jsou však bezpochyby trochu více známá jména, jako Eleison a Kryštof Michal.

Informace o dalších vystupujících kapelách se dozvíte přímo z plakátu Jičínfestu 2013.
Rozhodně se ale máte na co těšit!

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na více místech v Nové Jičíně (kanceláře MKS, Coffeemusicbar, Městská knihovna, Čajovna Archa). Získáte tak nejen rychlejší odbavení při vstupu do areálu - samostatným turniketem, ale také zvýhodněnou předprodejní cenu 40Kč. Cena na místě je pak 70Kč.

http://www.mksnj.cz/, http://www.jicinfest.cz/

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!