Pražské filmové léto je tady. Vyražte v červenci a srpnu do kina jen za 40Kč

Pražské filmové léto je tady. Vyražte v červenci a srpnu do kina jen za 40Kč

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


I pro letošní prázdninové měsíce připravila tři spřátelená pražská kina Světozor, Aero a Bio Oko filmovou přehlídku Pražské filmové léto. Již 4. ročník divácky oblíbené akce přinese během července a srpna každý den první odpolední projekci za vstřícných 40 Kč. Diváci budou mít za toto symbolické vstupné možnost zhlédnout všechny zásadní filmové novinky uplynulé sezony, které jim během roku utekly. Zatímco Světozor bude přehlídku hostit celé dva měsíce, do Oka vtrhne Pražské filmové léto pouze v červenci a v srpnu po něm štafetu přebere žižkovské Aero. V srpnu se filmového léta dočkají také diváci Bia Central v Hradci Králové. Na přehlídce nazvané Hradecké filmové léto se hradečtí mohou těšit na ještě vstřícnějších 30 Kč za vstupenku.

Filmový koktejl letošních novinek i zdigitalizované klasiky

„Pro všechny diváky uvízlé přes léto v rozpáleném městě jsme opět připravili osvěžující filmový koktejl. Mohou se těšit na filmové trháky, jakým byl třeba Hobit, oscarový snímek Argo s Benem Affleckem v hlavní roli i v roli režiséra, poslední bondovka Skyfall nebo Tarantinův Nespoutaný Django, ale i menší filmy, které mohly divákům během roku v kinech utéct. Zopakujeme například hit loňského karlovarského festivalu Divoká stvoření jižních krajin, dánské drama Hon nebo komedii Sedm psychopatů,“ vybírá z programu ředitelka kina Aero Zuzana Kameníková. 

Kromě filmových novinek uvidí diváci také několik zdigitalizovaných klasických filmů, které se vrátily na plátna kin během minulé sezony: dnes již kultovní film Big Lebowski, Někdo to rád horké a další filmy z právě probíhající přehlídky Marilyn nebo oblíbenou westernovou klasiku Tenkrát na Západě. Na přehlídce nebudou chybět ani populární dokumenty jako Hledá se prezident ze zákulisí letošní přímé prezidentské volby nebo Šmejdi zachycující praktiky prodejců na předváděcích akcích.

Filmové léto už počtvrté v Praze a letos poprvé i v Hradci Králové

Od prvního ročníku Pražského filmového léta, který se konal v roce 2010 pouze v žižkovském Aeru, se přehlídka postupně rozšířila až do letošních čtyř kin: Světozor, Aero, Bio Oko (Praha) a Bio Central (Hradec Králové). Rozšiřující se počet sálů se samozřejmě odráží také ve stoupajícím počtu diváků. Během loňského léta přehlídku ve třech pražských kinech navštívilo rekordních téměř 15 000 diváků.

Předprodej a rezervace vstupenek

Vstupenky na všechny filmové projekce je možné zakoupit na pokladnách kin Aero, Bio Oko a Světozor. Každé z kin prodává vstupenky i do kin ostatních. Vstupenky je možné zakoupit i online na webových stránkách jednotlivých kin.

Rezervovat vstupenky je možné mezi 10-17h na tel. čísle 608 33 00 88 nebo na webových stránkách jednotlivých kin: www.kinoaero.cz, www.kinosvetozor.cz, www.biooko.net

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!