Palác Koruna žije kulturou - přinesl koncerty mezinárodních hudebních hvězd

Palác Koruna žije kulturou - přinesl koncerty mezinárodních hudebních hvězd

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V atriu Paláce Koruna na Václavském náměstí v Praze se v sobotu 15. června uskutečnil koncert americké zpěvačky a kytaristky Tish Hinojosy, která vystupovala mimo jiné pro Billa Clintona v Bílém domě. Její hudba překračuje hranice mezi kulturami jazyky a hudebními žánry a pro posluchače v Paláci Koruna připravila pestrý večer latino-folk-country hudby.

Na stejném místě uskutečnil také koncert uznávané americké pianistky, skladatelky a improvizátorky Dany Reason, která rozezněla atrium Paláce Koruna výběrem skladeb své vlastní tvorby. Vystoupení v České republice bylo pro Danu premiérou, i přesto, že má české předky. Některé ze skladeb, které v průběhu večera zahrála, zazněly pro publikum úplně poprvé.

Palác Koruna červnovou sérií koncertů zahájil svůj nový kulturní život, jehož cílem je oživit centrum Prahy. Tento secesní klenot Václavského náměstí poskytuje svůj unikátní, veřejnosti otevřený prostor atria do služeb hudby a kultury a s programem připravovaným na druhou polovinu tohoto roku přinese nejen hudbu, ale i výstavy, literaturu, tanec a divadlo.

Kultura je pro dynamická města velice důležitá a Palác Koruna vytváří skvělou atmosféru v rámci krásné historické budovy, kam mohou lidé přijít a společně si užívat nejrůznější kulturní události.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Místo konání: Palác Koruna

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!