Interaktivní výstava Moje cesta nabízí nahlédnutí do každodenního života handicapovaných

Interaktivní výstava Moje cesta nabízí nahlédnutí do každodenního života handicapovaných

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Interaktivní výstava Moje cesta není jen velkým zážitkovým „hřištěm“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet každodenní život lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením, ale nabízí také setkání a diskuse s našimi předními paralympioniky a sportovci s postižením. 

Jen málokdo dokazuje sílu lidského ducha tak, jako vrcholoví sportovci s různými formami postižení. I proto jsme do doprovodného programu naší interaktivní výstavy přizvali hned několik z nich,“ říká Jana Vožechová z Nadace Sirius.

Své životní příběhy představí například jednadvacetiletá atletka Anežka Vejražková, která si na paralympiádě v Pekingu doběhla hned pro dvě finále ve sprintu, šachista a hráč boccia Radek Procházka, beznohý horolezec a sledge hokejista Tomáš Kvoch nebo nevidomý horolezec a běžec Honza Říha

K dalším doprovodným akcím výstavy patří například setkání se souborem VerTeDance, který pracuje s tanečníky s tělesným postižením, ukázky výcviku vodících psů, prezentace zájmových sdružení pro lidi s tělesným postižením a podobně.

Doprovodný program začíná každý všední den v 16 hodin, v sobotu pak probíhá po celý den. Vstup na diskuse a setkání je stejně jako na celou výstavu zdarma. Více

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!