Festival v ulicích oživí během Colours centrum Ostravy

Festival v ulicích oživí během Colours centrum Ostravy

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Buty, Charlie Straight, David Koller & Band, Xindl X, zahraniční hudebníci a kapely jako australský zpěvák, rapper a beatboxer Dub FX, Kumbia Queers (Argentina, Mexiko), Mama Marjas (Itálie), Worldly Savages (Kanada, Německo, GB, Portugalsko), 17 Hippies (Německo), Ashia (Polsko), desítky jamujících muzikantů v ulicích, pouliční divadla, bubenický průvod, program pro děti, science show… nejen to čeká zdarma na Festivalu v ulicích, který 19. a 20. července již potřetí ovládne centrum Ostravy a Novou Karolinu v průběhu Colours.

Program proběhne na velké koncertní scéně ArcelorMittal stage a taneční scéně Hitrádia Orion na Masarykově náměstí, další hudební scéna Forum stage vznikne na Nové Karolině a také ve vnitřních prostorách obchodně zábavního centra Forum Nová Karolina. Mnoho kapel také zahraje v ulicích, na terasách, v kavárnách či třeba v tramvajích. Jedním z vrcholů festivalu je průvod účinkujících, který vytvoří tanečníci, obří loutka či herci na chůdách a ozvláštní marimbový francouzský soubor The Complet Mandingo a další hudebníci. Průvod vychází z Masarykova náměstí v sobotu 20. července ve 13 hodin. Odměnou pak bude účastníkům průvodu překvapení ve Foru Nová Karolina v podobě tanečního flashmobu!

Z dalšího atraktivního programu se pak návštěvníci mohou těšit na pouliční divadlo a Nový cirkus V.O.S.A. Theatre s představením ONI a Vanař, Long Vehicle Circus, vystoupení tanečních mistrů a studentů Janáčkovy konzervatoře, biketrialovou exhibici Metan Trials Show, bubenický průvod Bum Bum Band XL, charitativní stan Tanec pro život generálního partnera Festivalu v ulicích ArcelorMittal Ostrava či na dětský doprovodný program Hitrádia Orion (trampolína, bodypainting, stolní hry a další) a Kuky Ostrava.

Na ulici 28. října u hotelu Imperial bude vybudována již oblíbená hudební ulička s prostorem pro jamování a můžeme se těšit na velmi netradiční workshop známého amerického bluesmana Glenna Kaisera „Výroba kytary z použitých a již nepotřebných materiálů“. Speciální program, interaktivní workshopy a festivalové menu připravili také studenti Střední umělecké školy, Ostravské muzeum, Poezie v barvách, Klub Ámos, La Petite Conversation, Industrial Gallery či cestovní kancelář Livingstone s výstavou Šangri-la.

Vstup na celý venkovní program bude stejně jako loni zdarma, vstup do kulturních institucí za zvýhodněné vstupné.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!