Cukrářští nadšenci mohou opět porovnat své umění

Cukrářští nadšenci mohou opět porovnat své umění

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Hned v pěti kategoriích se mohou v novém ročníku soutěže Svatební dort roku 2014 utkat amatérští i profesionální cukráři. Organizátoři soutěže chtěli dostát svému slovu a pomoci se zvýšením prestiže i konkurenceschopnosti tohoto sladkého oboru. Celá akce tak oproti minulému ročníku značně „nabobtnala“, což spočívá nejen ve zvýšeném počtu soutěžních kategorií a přesunutí finálového klání z letňanského výstaviště do hotelu InterContinental v Praze. Narostl také počet cen ve formě cukrářských kurzů a novinkou budou rovněž workshopy v rámci finále. Jeden z nich povede speciálním host a komisař soutěže Robert Oppender, který je prezidentem německé asociace kuchařů a cukrářů a autorem zajímavých cukrářských knih.

Odměna za vítězství bude více než sladká. Na výherce ve všech kategorií čeká jedinečný kurz britské špičkové designerky dortů Zoë Clark, zatímco soutěžící na druhých místech se mohou těšit na kurz od Hany Rawlings, autorky knihy Sladký Design, Marca le Bretona z vynikající cukrárny Saint Tropez či od Julie Alexovičové z pražského Top Cake Studia.

Soutěž svatební dort roku 2014 startuje 1. července 2013 a láká soutěžící do celkem pěti kategorií – Svatební dort roku 2014, Svatební sada cupcakes, Svatební design dortu, Modelace cukrových květin a Juniorská svatební sladkost. Finále pak proběhne 12. ledna 2014 v hotelu InterContinental Prague  a do té doby mohou zájemci soutěžit v několika on-line soutěžích. Tyto soutěže a vlastní hlasování bude probíhat postupně od července do listopadu a to pouze na www.svatebnidortroku.cz . Do všech kategorií se může přihlásit profesionál či amatér, pouze juniorská kategorie je omezena věkem (15-18 let).

Veškeré podrobnosti o jednotlivých kategoriích, pravidla a přihlášky naleznete na www.svatebnidortroku.cz, kde také budeme informovat o novinkách souvisejících s finálovým kolem a výsledcích.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!