Kontejnery k světu se blíží do finále

Kontejnery k světu se blíží do finále

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Už od 10. května si zprvu náhodní kolemjdoucí, později nadšení účastníci projektu Kontejnery k světu mohli vyzkoušet, že skladové prostory mohou sloužit k mnoha různým účelům. 

V rámci Kampusu k světu umístěném mezi technickými univerzitami v Dejvicích si nejen místní studenti mohli dát kávu, zatancovat si, podívat se na film či zůčastnit se některé z diskuzí. Fashionbook čítárna na Karlově náměstí zase nabídla možnost přečíst si zajímavou knížku pod širým nebem nebo v rámci Dnů módy proměnit svou babičku. Folimanka k světu představila program bohatý na hudební, a dokonce i akrobatické kousky. A pomocí Koloběžek k světu se člověk mohl vrátit do období dětství a zběsilých jízd na koloběžkách.

Dnes startuje poslední projekt Kontejnerů k světu s názvem Conductor. Kontejner umístěný na Václavském náměstí propojí Prahu se šesti dalšími městy, ve kterých rovněž můžeme podobné kontejnery nalézt. Conductor je dílem ateliéru Supermédia/ UMPRUM. 

Pojem "supermédia" ustanovili před šesti lety Federico Díaz a David Kořínek. Projekt Conductor se snaží o rozvíjení tohoto konceptu prostřednictvím konfrontace umění s veřejným prostorem nikoliv jeho schovávání za zdi galerií. Sedm kontejnerů je umístěno v rušných částech sedmi měst České republiky. Jsou propojené prostřednictvím video streamingu, který tak podněcuje k možnosti dialogu napříč městy, napříč sociopolitickým prostředím. V každé lokalitě zároveň vznikají procesuální performance vždy závislé na daném prostředí a podmínkách

"Síť kořenů sbíhající se v centrální bod. Zhmotněné fragmenty dílčích procesů se setkávají v jednom místě — Praha. Václavák — místo rozmělňující kulturní identitu. Fragment — suvenýr. Exportujeme naše myšlenky až k tobě domů, skrze černou díru", říkají autoři projektu.

Co tím mají na mysli můžete přijít zjistit, přesvědčit se a pochopit až do 1. června do kontejneru s názvem Conductor v horní části Václavského náměstí.

http://ksvetu.cz/kontejnery/praha/32-konduktor-k-svetu

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!