Letošní Letní Letná odstartuje v Olomouci a přes Lipno se vrátí v srpnu do Prahy

Letošní Letní Letná odstartuje v Olomouci a přes Lipno se vrátí v srpnu do Prahy

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná se již potřetí před hlavní srpnovou částí v Praze vydá v červnu a červenci do regionů – do Olomouce a Lipna nad Vltavou.  V Olomouci Letní Letná proběhne od 20. do 23. června v areálu Korunní pevnůstky, v Lipně nad Vltavou pak na centrálním parkovišti od 30. června do 6. července. 

Na obou místech vyroste pestrobarevné cirkusové městečko s celodenním programem pro malé i velké návštěvníky – dětskými představeními, pohádkami, večerními zahraničními soubory pro dospělé, s fotoateliérem Le Petit Cheval herečky Vandy Hybnerové, výtvarnými a cirkusovými dílnami i barem V letní poloze. 

Návštěvníci v Olomouci a na Lipně se mohou těšit například na francouzský soubor My!Laika, který v  bláznivém představení nazvaném Popcorne Machine míchá do výbušného a zábavného koktejlu absurdních situací vzdušnou akrobacii, žonglování, akrobacii na trapéze a na kole, hru s loutkou i živou hudbu. Jak sami členové tvrdí: „Inspirací se stali Frank Zappa, Jacky Chan, Kurt Schwitters a kapela The Ramones. Výsledkem je rychlá koláž bizarních a zábavných situací, které spojují cirkus a bohatou fantazii… a i na ten popcorn dojde!“ 

Do obou měst přijede také divoká bejbypanková partička Kašpárek v rohlíku s novou koncertní šou Kašpárek na valníku. V pojízdné kleci zahrají své největší hitovky za jízdy i ve statickém provedení. Součástí koncertu je krmení a drezůra muzikantů,“ láká na oblíbený soubor Jiří Turek.

Přes den malí i velcí návštěvníci uvidí několikrát denně dětská představení – zahrají například Divadlo Koňmo, Vojta Vrtek, Teátr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Dřevěné divadlo, Bilbo Compagnie, Divadlo Kaká, Loutkové divadlo Já to jsem, bublinář Václav Strasser nebo Divadlo Antonína Novotného. 

Návštěvníky v Olomouci pozve každý den vždy od 18 hodin na nezvyklý vizuální zážitek interaktivní projekt Cirkus LeVitare. „Jde o průlet moderním žonglováním, v němž je všechno v pohybu. Produkce jsou v rukou, nohou i hlavách zkušených performerů a propojují tanec, žongláž, akrobacii i mluvené slovo. LeVitare budou vašimi průvodci tam, kde se zdá, že gravitace přestala platit,“ uvádí Jiří Turek.

Večerní představení v Lipně nad Vltavou nabídnou soubory (bra)Tři v tricku s představením Plovárna, Teátr Víti Marčíka Robinsonem a Buchty a loutky s představením Barbarella Reloaded na motivy slavného sci-fi filmu z 60. let s neodolatelnou Jane Fonda. Představení Plovárna je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury. Poetiku tohoto autora soubor (bra)Tři v tricku převádí s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky, v níž využívá cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie. Teátr Víti Marčíka rozehrává Robinsona Crusoe jako představení plné nejen krkolomných kousků, dramatických okamžiků a humoru, ale také zamyšlení nad samotou člověka, přátelstvím a smyslem všeho dění. 

Vstup do městečka bude ZDARMA, dětská představení budou stát 50 Kč, večerní česká 130 Kč, My!Laika pak 290 Kč. Festival také nabízí zvýhodněné balíčky na dětská a večerní představení. Vstupenky jsou již nyní k dostání na  HYPERLINK "http://www.letniletna.cz" www.letniletna.cz. 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!