Ignis Brunensis – poprask na laguně

Ignis Brunensis – poprask na laguně

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Nad Brnem se bude v červnu opět blýskat na lepší časy! Rok se s rokem sešel a máme tady další ročník (tentokrát šestnáctý!) populární přehlídky ohňostrojů s hudbou – Ignis Brunensis. Přehlídka je jednou z mnoha červnových akcí v rámci festivalu Brno – město uprostřed Evropy (festival zábavy pod hrady Špilberk a Veveří), jež je aktivní taktikou brněnské správy, jak nalákat, co nejvíce lidí za zábavou všeho druhu právě do města Brna. Pro širší info o festivalu, mrkněte zde: http://www.ignisbrunensis.cz/o-festivalu--579.html

Pro neznalé, Ignis Brunensis je nejen organizovaná podívaná pro měšťany, ale jedná se také o soutěž mezi několika evropskými státy v tom, kdo se blýskne dokonalejším aranžmá. Letos se kromě České republiky účastní umělečtí pyrotechnici z Polska, Německa a Švýcarska. Hlavní podívaná se uskuteční ve čtyřech termínech (viz program) vždy na brněnské přehradě. Ohňostroje budou pozorovatelné z bezprostřední blízkosti u přehrady, kde je mimo jiné vybudována i ozvučená tribuna přístupná za poplatek (200Kč). Pro chudší občany, kteří se nechtějí mačkat na „priglu“, budou ohňostroje samozřejmě pozorovatelné i z širého okolí. Pro vychutnání hudebního doprovodu postačí naladit stanici KISS HÁDY 88,3 FM, která bude ve stanoveném čase přenášet smluvený hudební doprovod.

Zahajovací „prelude“ na Výstavišti již proběhlo 25. května. To hlavní nás však ještě čeká! Vždy od 22:30 můžete být svědky reanimace Velkého třesku.

program Ignis Brunensis:

SOUTĚŽNÍ OHŇOSTROJE - Brněnská přehrada

sobota 1. 6. / 22:30 

 TARRA PYROTECHNIK, Česká republika
"MOZAIKA ŽIVOTA"

středa 5. 6. / 22:30
 PYROPRODUKT, Německo
"SHOW MUSÍ POKRAČOVAT"

sobota 8. 6. / 22:30
 SUGYP, Švýcarsko
"PŘÍBĚHY LÁSKY"

středa 12. 6. / 22:30
 SUREX, Polsko
"DEJTE PRŮCHOD EMOCÍM"

 OHŇOSTROJNÝ EPILOG - Hrad Špilberk

pátek 14. 6. / 22:30
 FLASH BARRANDOV SFX, Česká republika
"TANEC PRO FÚRIE I ŘEZNÍKY..."

 

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!