Pražské Divadlo Archa láká na zajímavý červnový program

Pražské Divadlo Archa láká na zajímavý červnový program

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Kam v červnu za kulturou? Pražské Divadlo Archa připravilo na červen hudební i divadelní  programové lahůdky. Hned první červnovou neděli uvedeme naposledy před letními prázdninami skvělou a zábavnou podívanou originálního autorského divadla Vosto5 – Pérák, na jméně nezáleží, rozhodují činy! Smyšlené protektorátní dobrodružství s mytickým superhrdinou Pérákem kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů s poetikou slovního humoru divadla Vosto5.      

Další červnový víkend bude patřit neobvyklému představení výtvarníka a hudebníka Petra Nikla. Černobílý melodram s názvem Já jsem tvůj zajíc zaplní prostor divadla nafukovacími objekty, které jsou inspirovány hračkami autorovy maminky Libuše Niklové. Toto představení je úžasným výletem do krajin dětství, kam možná už ani paměť nesahá. Účinkují: Petr Nikl, Miroslav Černý, Natálie Hošková, David Vrbík, Ondřej Eremiáš a Jaroslav Mugrauer jako speciální host na africký strunný nástroj kora.

pondělí 10. června pak do Archy zavítá kultovní irská kapela My Bloody Valentine. Formace, která na přelomu 80. a 90. let minulého století zásadním způsobem ovlivnila podobu rockové hudby, přijede v rámci turné k novému – skvěle přijatému - albu nazvanému m b v. Koncert pořádá agentura Charm Music.

Hudebním zážitkem bude bezpochyby také koncert freakfolkového sesterského dua CocoRosie, které s sebou 19. června přiveze svou zcela novou, pátou řadovou desku Tales Of A Grass Widow. Mistryně znepokojivých kontrastů, sestry Sierra a Bianca Casady, se v Praze objeví po necelém roce, kdy v Arše předvedly jeden z nejžhavějších večírků loňského koncertního léta. 

Netradiční podívanou na závěr sezóny pak připravuje tvůrčí tým Divadla Archa s obyvateli města Kostelec nad Orlicí. Právě zde se totiž spojují cesty lidí různých národností, náboženství, barvy pleti i věku. Kromě místních starousedlíků tu žije početná romská komunita a obyvatelé uprchlického tábora čekající na azyl. Tvůrci inscenace dokumentární formou několik měsíců zaznamenávali sny o budoucnosti, životní příběhy, názory i strachy na první pohled nesourodých skupin obyvatel města. Představení Země zaslíbená bude mít svou premiéru 21. června přímo v Kostelci, 26. června pak na scéně Archy. Užijte si kulturní červen!

PÉRÁK - NA JMÉNĚ NEZÁLEŽÍ, ROZHODUJÍ ČINY!

Akční historická fikce Divadla VOSTO5

neděle 2. června, 18.00 a 21.00

Více na http://www.divadloarcha.cz/cs/predstaveni/vosto5-perak-na-jmene-nezalezi-rozhoduji-ciny/?date=2013-06-02

Petr Nikl: Já jsem tvůj zajíc
Černobílý melodram, divadlo obrazů, koncert.

8. a 9. června, 20.00

Více na http://www.divadloarcha.cz/cs/predstaveni/petr-nikl-ja-jsem-tvuj-zajic/?date=2013-06-08

My Bloody Valentine

pondělí 10. června, 20.00

Více na http://www.divadloarcha.cz/cs/predstaveni/my-bloody-valentine/?date=2013-06-10

CocoRosie

středa 19. června, 20.00

Více na http://www.divadloarcha.cz/cs/predstaveni/cocorosie-tales-of-a-grass-widow/?date=2013-06-19

Země zaslíbená | Tvůrčí tým Divadla Archa

21.6. Kostelec nad Orlicí, 18.00
26.6. Divadlo Archa, 19.00

Více na http://www.divadloarcha.cz/cs/predstaveni/zeme-zaslibena-tvurci-tym-divadla-archa-sk-rabstejn-kostelec-nad-orlici/?date=2013-06-21

Více na www.divadloarcha.cz

Facebook: www.facebook.com/DivadloArcha

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!