Rock for People letos opravdu zazáří mezi festivaly

Rock for People letos opravdu zazáří mezi festivaly

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Hradecký festival oznámil další vystupující a opět se bude jednat o velice zajímavou přehlídku kapel. Pro zájemce o tvrdší hudební styly přichystal tři zástupce hardcore a metalcorové scény. Zapomenout nesmíme ani na české interprety, kteří rozhodně nebudou stát v pozadí.

První zastávku na půdě České republiky si zapíše americká metalcorová partička THE DEVIL WEARS PRADA.  První zprávy o této kapele pocházejí již z roku 2005. Všichni členové kapely jsou křesťané, ale to jim nebrání vytvářet pořádně ostrou corovou hudbu. V letošním roce oznámili vydání již pátého studiového alba.

To kalifornští THE GHOST INSIDE už mají ve svých deníčcích jistě bezpočet fotek Karlova mostu a sličných tuzemských vyznavaček hardcore. Ostatně, vynikající dojem zanechali už i na sychravém Rock for People v roce 2011, když se osvědčili jako zkušení a neúnavní kotelníci. Mnozí jistě mají v živé paměti jejich únorové vystoupení v pražském klubu Futurum.

Ryčnou šťastnou trojku doplňují delegáti jiné hardcore scény, tentokrát z jižní Anglie – HEART IN HAND. Pětičlenná banda nabízí hutný sound, nabitý emocemi, metající blesky i smáčející publikum niternými projevy – podobně, jako počasí na ostrovech při Severním moři…

Vedení Rock for Peoplu se letos rozhodlo vyčlenit české hudební scéně celý den. V závěrečný pátek 5. července se můžete těšit na několik speciálních projektů. Speciální set s Big Bandem zopakují Kabáti a v Hradci připomenou jejich vyprodané turné. Chybět nebude ani stále populární Tomáš Klus či hvězdná sestava Kryštof.

Přijede i obnovený Pražský Výběr, jedinou zastávku na letních festivalech si udělají Horkýže Slíže, Xindl X s orchestrem Karla Vlacha či UDG. Mezi novější jména patří spolupráce Mandrage a A Banquet, Cocotte Minute a Heidi Janků nebo The Chancers a Gangnails.

Rock for People na nadcházejícím 19. ročníku nabídne kombinaci prověřených jmen a nových talentů doporučených evropskými showcasovými přehlídkami. Dosud byly potvrzeny kapely Thirty Seconds To Mars (US), Queens of the Stone Age (US), The Parov Stelar Band (AT), Foals (UK), Billy Talent (CA), Gogol Bordello (US), Klaxons (UK), Modestep (UK), Papa Roach (US) či A Day To Remember (US). Aktuálně jsou v prodeji vstupenky za 1 550 Kč, respektive po registraci za 1 450 korun. Vstupenky na poslední den 5. 7. za neuvěřitelných 390 korun budou v předprodeji v průběhu května.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!