3D nestačí? Pak se těšte na filmy v prvním 4DX kině u nás!

3D nestačí? Pak se těšte na filmy v prvním 4DX kině u nás!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Multikino Cinema City v Praze na Novém Smíchově otevře ve čtvrtek 23. května v jednom ze svých sálů první 4D kino v České republice určené k promítání celovečerních filmů. Divákům nabídne nejen tradiční video, zvuk a případně 3D formát, ale v závislosti na dění na plátně také pohyb sedadel, poryvy větru, vůni, mlhu nebo světelné efekty v sále. 

K revolučnímu promítání, které zapojí další vjemy publika a ještě tak zvýší jeho prožitek z filmu, využije kino technologii 4DX. S kapacitou 172 míst půjde o největší 4DX kino ve střední Evropě. Prvním filmem, který bude v novém formátu s větrem, vůní či pohybem uveden, bude akční hit Rychle a zběsile 6.

„Jde o zcela nový koncept a nové kino a jeho otevření lze přirovnat právě k otevření kina IMAX před deseti lety,“ říká Robert Švec, marketingový manažer Cinema City v ČR.

4DX projekce představuje zbrusu novou technologickou novinku v uvádění filmů, která diváky téměř pohltí do dění na plátně. Sedadla v kině se při akčních scénách mohou naklánět do všech směrů nebo vyskakovat, smysly diváků mohou dráždit efekty v sále jako je vůně, mlha, vítr nebo světla a stejně tak efekty umístěné přímo u diváků jako je sprška vody při vodních scénách nebo ostřejší vítr do obličeje. Systém 4DX  překvapí i možností lechtání.

Během léta se ve 4DX projekci můžeme těšit na hity jako Wolverin, Osamělý jezdec, Podfukáři, nebo Universitu pro příšerky.

První 4DX kino bylo otevřeno v roce 2009 v Soulu. V současné době je v provozu 40 4DX sálů po celém světě a dalších 10 je ve výstavbě, včetně kina v České republice. Více na http://www.cinemacity.cz/

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!