Festival Mezi Bloky je za dveřmi

Festival Mezi Bloky je za dveřmi

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Další z řady studentských hudebních festivalů vypukne již 15. 5. 2013 v areálu vysokoškolské koleje ČVUT Podolí. Jedná se o open air Mezi Bloky, který nabídne hudební akci s pestrým doprovodným programem.

Letošní ročník poctí svou návštěvou kapela Toxique. V jejím čele stojí oblíbená zpěvačka a moderátorka Klára Vytisková, která má na svém kontě již řadu úspěchů. Mezi ty největší patří cena Anděl – Objev roku 2008 a tři nominace na Anděla, jedna z nich byla i zpěvačka roku. Toxique kombinují progresivní popovou hudbu s výpravnou výtvarnou show, která přináší opravdový kulturní zážitek. Veliké popularity dosáhla skupina také díky přesahům do světa módy a designu a neúnavným hledáním způsobů spolupráce se špičkami těchto oborů.

100°C již nějaký ten pátek vytvářejí kombinaci elektronické hudby a směsi indie kytar. Vydali dvě úspěšné desky, kterých se prodá přes 7 tisíc kopií a natočili několik videoklipů. K jejich největším přednostem stále patří živé vystupování. Neskutečné množství energie a obrovský potenciál jednotlivých skladeb přivádí jejich koncerty k dokonalosti.

K2 je dívčí rocková kapela z Hradce Králové. Jejich počátky se datují již k roku 2003. Z dívčího dua se později stalo trio a vytvořilo plnohodnotnou a úspěšnou kapelu. Od roku 2009 je na světě jejich debutové anglické album, které se natáčelo v Mnichově. V červnu roku 2012 vyšlo druhé CD, tentokrát v češtině, s názvem Odejdeš. Dívčí rocková hudba s popovým nádechem – to jsou K2.

Airfare je čtveřice mladých nezávislých hudebníků, kteří dělají poctivou rock´n´rollovou hudbu. Do širokého povědomí se dostali zejména díky skladbě Sorry Baby z prvního vydaného CD Hotel Moscow. Od té doby cestují od pódia k pódiu a stačili vydat i následovníky úspěšné prvotiny Do You Like My…? a Youngblood.

The Spankers jsou veselou a vysoce taneční skupinou ve stylu ska. Úspěchy slaví nejen u nás, ale i v zahraničí. Za debutové album  Boom! Bang! Pow! You Know získali nominaci v rámci žánrových cen Anděl. S velmi oblíbeným videoklipem k pilotní písni Superman se The Spankers dostali i do hitparády České televize - Medůza.

Sounday je mladá kapela, která produkuje zajímavou hudbu ve stylech crossover-rap. Zkouší od roku 2010, první koncert si odbyla v létě 2011. Od té doby odehrála zhruba v měsíčních intervalech několik úspěšných koncertů v různých pražských klubech (Malostranská beseda, 007 na Strahově, Popocafepetl na Újezdě, Dejvická Klubovna…), stala se také víceméně rezidentní kapelou pražských Freestyle Mondays v Chapeau Rouge.

Pro ty, kteří se ale budou chtít odreagovat i jinak než popíjením a poslechem kapel bude připraven pestrý doprovodný program. Můžete se naučit na skákacích botech hopsej.cz, nechat si vytvořit facepainting od úžasné umělkyně Edity Gollové. Dále se můžete těšit na beerpong, slacklining, stolní fotbálek a hlavně na pořádné párty nesmí chybět skákací hrad!

Celým festivalem Vás budou provázet moderátoři Emma a Kazma.

Vstupné je tradičně zdarma, proto nemůže nic překazit Vaší budoucí účast na této zajímavé akci.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!