Výměna oblečení úspěšně oslavila 10. jubileum

Výměna oblečení úspěšně oslavila 10. jubileum

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


V sobotu 27. 4. 2013 proběhla v Domově pro seniory Malešice již 10. jubilejní Výměna oblečení, které se zúčastnilo až 150 návštěvníků. Cílem tohoto charitativního odpoledne bylo podpořit myšlenku udržitelného společenského konzumu a zabránit plýtvání oblečení, které může ještě posloužit potřebným nebo se může dále recyklovat. Kromě toho tato mezigenerační událost umožňuje nahlédnout za zdi domova pro seniory a sdílet s nimi jejich úsměvy.

V průběhu odpoledne vystoupilo divadelní těleso MIMO MÍSU, dívčí pěvecký sbor Cosmetic Tissues a přítomné dámy se po celou dobu programu mohly zadarmo nechat nalíčit a využít poradenství přítomných kosmetiček. Přítomní návštěvníci si také mohli nechat uvařit speciální kávový nápoj od TA KAVÁRNY.

Hlavní novinkou byl prodej tašek, které byly pro Výměnu oblečení ušité klientkami chráněné dílny BONA o.p.s. Tašky vznikly z konkrétních látek, které byly vybrány na předchozí podzimní Výměně oblečení. 

Za celé odpoledne bylo vybráno 63 pytlů nejen dámského, ale i pánského a dětského oblečení a doplňků, které bylo následně po akci rozděleno mezi jednotlivá zařízení, kterým jsme pomohli. Mezi letošní charitativní cíle Výměny oblečení patřila následující zařízení: Azylový dům pro matky s dětmi na Zahradním Městě, Azylový dům Naděje, Areál psychiatrické léčebny v Bohnicích a Loď Hermes. Vybraly se také látky, které opět putovaly do chráněné dílny Bona o.p.s. 

V následujících dnech se s Výměnou oblečení můžete setkat na slavnostním vyhlášení vítězů mezinárodní soutěže Social Impact Award dne 13. 5. v prostorách pražského Hubu. Hlasovat pro Výměnu oblečení můžete do 12. května na stránkách zde

Více informací o Výměně oblečení naleznete na oficiálních stránkách Výměny oblečení www.vymena-obleceni.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/vymenaobleceni

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!