Zítra startuje festival Echofluxx 13

Zítra startuje festival Echofluxx 13

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Tento týden v Praze ožije již třetí pokračování mezinárodního festivalu nových médií, umění a experimentální hudby Echofluxx 13 .

Festival navazuje na hnutí Fluxus a koná se v Trafačka Aréně, bývalé trafostanici, která nyní slouží současným umělcům. Představuje nová média, umění a experimentální hudbu, jež používají materiály a formy bez ohledu na médium a vsazují je do alternativních prostorů.

Mezi letošní hosty patří řada umělců z celého světa, včetně Austrálie, Spojených států, Polska, Švýcarska a České republiky. Přivítáme Michael J. Schumachera, jehož CD Room Pieces (Records XI), se umístilo na první příčce v kategorii „moderní kompozice“ časopisu The Wire v roce 2003. Nebo klarinetistku a skladatelku Brigid Burke, spojující celou řadu hudebních oblastí a médií, včetně modifikací hudebních nástrojů. Dále také fotografku Jolanu Havelkovou, která spolu s hudebnicí a skladatelkou Lucií Vítkovou, představí jejich projekt historických skladeb v moderní reinterpretaci. A v neposlední řadě průkopníka Audioartu, Norberta Möslanga, držitele ceny Prix du Cinéma Suisse 2010 za nejlepší filmovou hudbu. Součástí festivalu je rovněž výstava, jež se angažuje v industriální struktuře budovy, která nabízí řadu možností, jak prostor znovu naplnit, rozvinout a aktualizovat.

Festival startuje již zítra v úterý 7. Května v 18.00 hodin vernisáží výstavy s Alessandra Svatek (CZ), Artur Magrot (CZ), Karel Kunc (CZ), Julius Reichel (CZ), Michal Kohút (CZ). Poté následuje zahajovací párty s Jamchestra (CZ), audiovizuální koncerty s Michael J. Schumacher (US)
Martin Blažíček (CZ) a Michal Zbořil (CZ) a hudba po koncertech Lukáš Ježek (CZ).

Ve středu 8. Května od 20.00 hodin začíná audiovizuální představení s Brigid Burke (AU)
Michal Cáb (CZ) a GND (CZ), Martin Janecek (CZ) a Bethany Lacktorin (US).

Čtvrteční 9. Květen patří od 20.00 hodin koncertům experimentální hudby s Norbert Möslang (CH)
Joanna Adamczewska (PL), Early Reflections (CZ) uvádí: OEM Arts: Jan Trojan (CZ), Ivan Boreš (CZ), Jakub Rataj (CZ), Jiří Lukeš (CZ), Ladislav Železný (CZ), Michal Horáček (CZ).

V pátek 10. Května od 20.00 hodin se můžete těšit na live drawing a konceptuální kompozice s Jolana Havelková (CZ) and Lucie Vítkova (CZ), K.U.N.T.Z. Zirkus (AT/CZ).

Poslední festivalový den sobota 11. Května od 20.00 hodin začíná dernisáž výstavy a festivalová párty s Yves Degoyon (FR), Echofluxx Ensemble with Anja Kaufmann (CH), David Means (US), Michal Cimala (CZ), Dan Senn (US), a další…

Jednodenní vstupné – 70 Kč, vstupné na celý festival – 200 Kč

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!