Božská Marilyn na Pražském hradě!

Božská Marilyn na Pražském hradě!

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Jedinečná expozice nazvaná jednoduše Marilyn od 30. května do 20. září zaplní reprezentativní prostory Jízdárny Pražského hradu.

Marilyn známá jako módní ikona a kulturní fenomén. Krásná žena s andělskou tváří ale s ďáblem v těle. Taková byla tato diva. Za svůj poměrně krátký život zvládla hned několik profesí, herectví, zpěv, modeling a produkci. Filmový snímek „Jak si vzít milionáře“  jí vynesl korunovaci na královnu Holliwoodu.

V loňském roce proběhlo 50. Výročí její předčasné smrti a na její počest vznikla právě tato výstava. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejucelenější kolekci kostýmů a bot z filmů i z osobního života božské Marilyn. Sbírka je sestavena  od soukromých sběratelů z celého světa. Budou zde k vidění známé i dosud nepublikované fotografie, úryvky z filmů, jejich deníků, poezie a ukázky filmů, jež jí přinesly slávu.

Výstava bude koncepčně doplněna o díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy, pocházející z různých období – od klasiky až po současnost, která v daném kontextu působí jako předlohy pro nejslavnější pózy Marilyn Monroe. Zastoupeni budou například Antonio Canova, Yves Klein nebo Andy Warhol. Unikátní expozice tak mimořádně atraktivním způsobem propojí modu, sofistikované umění a fenomén ženské krásy jako věčné inspirace.

Takto blízko nám Marilyn ještě nebyla, tak si nenechte ujít tuto jedinečnou příležitost zjistit něco více z jejího života a načerpat kouzlo módního stylu z let kdy jsme ještě nebyli na světě.

Výstava začíná 30. května a ke shlédnutí bude až do 20. září 2013.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 
Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!