Vzpomínka na Pražský Majáles 2013

Vzpomínka na Pražský Majáles 2013

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Poslední dubnový den se část Stromovky za železničním viaduktem naplnila k prasknutí mladými i staršími milovníky hudby, festivalů, piva a dobré zábavy. A pražský Majáles jako vždy své příznivce nezklamal.

Předpověď počasí nebyla příznivá. Účastníci se však nenechali nachytat, vyrazili na festival vybavení holínkami, pláštěnkami, deštníky a taky vírou, že pršet nebude.  A pořadatelé měli nejspíš počasí domluvené. Odpoledne bylo příjemně, ani velké teplo, ani zima. Podvečer se ochladilo, ale to už byla většina obecenstva zahřátá nejen alkoholem, ale i dobrou hudbou, poskakováním do rytmu či tancem. A když kolem deváté hodiny začaly padat první kapky, nikomu to nevadilo.

Program festivalu byl bohatý. Na hlavních pódiích si návštěvníci mohli zatancovat na hudbu Fast Food Orchestra, MIG 21, Vypsanou fixu nebo Sto zvířat, zavzpomínat na staré hity kapel UDG a Chinaski, trošku si romanticky zasnít s kapelou Charlie Straight, zarepovat si s Majk Spiritem, vychutnat si hlavní bod programu kapelu Kryštof a ještě mnoho dalšího.  A pokud si zrovna člověk potřeboval vydechnout od zpěvu a tance, tak ho doprovodný program rozhodně nenechal nudit se.

Program na hlavním pódiu moderoval Jan Kraus, který představil i letošní kandidáty na krále Majálesu, ti po trapných úvodech měli předvést svou volnou disciplínu. Za ČVUT nastoupil náhradník, za zraněného kandidáta, adept na krále z VŠCHT věnoval svou volnou disciplínu právě zraněnému králi z ČVUT, ČZU v čele se svým kandidátem předvedla sestavu v různých (i hrůzných) oblečcích na motivy dobře známých hitů, kandidát z VŠE všem ukázal, jak to umí s většími i menšími míčky a UK disciplínu bojkotovalo, jejich adept na krále se prošel po pódiu sem a tam a nakonec si sundal tričko, aby divákům předvedl alespoň svá záda, když už nic jiného. Nejvíce příznivců si získal kandidát z ČZU a stal se letošním králem Majálesu.

Pro mě s sebou největší zábavu přinesl Tomáš Klus, který je na pódiu jako ryba ve vodě. Dobře známé hity se střídaly s improvizacemi. Kluci se bavili, holky z něj šílely. Každý si na festivalu mohl najít to své a pokud vysloveně nechtěl, nudit se nemusel. A jestli toho ještě někdo měl málo, může si udělat výlet do Brna 7. května, kde proběhne brněnský Majáles, jinak se můžeme těšit zase za rok. 

http://www.majales.cz/

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!